دوربین سه بعدی آیفون 8


به احتمال خیلی زیاد در نمایشگاه MWC 2017 شرکت اپل از آیفون 8 رونمایی کند , آقای مینگ چی کو Ming-Chi Kuo که تحلیل گر سازمان KGI است اطلاعاتی از آیفون 8 منتشر کرده است که نشان میدهد آیفون 8 با تغییرات خیلی زیادی تولید خواهد شد.
آقای چی کو گفته است که دوربین جلوی آیفون جدید انقلاب بزرگی را در گوشی ها ایجاد خواهد کرد , دوربین جلوی آیفون هشت مجهز به سنسور سه بعدی 3D خواهد شد , آقای کو میگوید که دوربین سلفی جدید آیفون میتواند با تکنولوژِی شناسایی عمق تصویر تصاویر 2D را به 3D تبدیل کند .
با این دوربین میتوان عکس های سلفی سه بعدی گرفت و دیگر توانایی های دوربین جلوی آیفون 8 میتوان به تشخیص عنبیه چشم و تشخیص چهره ی کاربران اشاره کرد.
آقای چی کو طبق اطلاعاتی که در هفته های پیش به اطلاع رساند که اپل قرار است دکمه هوم و سنسور تشخیص اثر انگشت را از گوشی حذف کند احتمال درست بودن این شایعه دارد به واقعیت تبدیل میشود چون اپل شرکتی را خریده است که برای تکنولوژِی تشخیص صورت کار میکنند تا این شرکت بتواند این تکنولوژی را برای آیفون 8 بسازند.پس باید با سنسور تشخیص اثر انگشت آیفون خداحافظی کنیم , چون امنیت سنسور تشخیص عنبیه چشم و تشخیص صورت خیلی ایمن تر از سیستم اثر انگشت است.
بر اساس شایعات قرار است سنسور دوربین جدید آیفون را شرکت سونی بسازد , این دوربین میتواند عمق میدان را به وسیله ی یک فرستنده infrared داخلی تشخیص دهد.
آیفون 8 با نداشتن دکمه هوم و کم شدن حاشیه های گوشی به احتمال زیاد با صفحه نمایش OLED 5.8 اینچی گوشی کوچکتر میشود ولی صفحه نمایش از مدل های قبلی بزرگتر میشود .و با پردازنده نسل جدید اپل A11 که سرعت بیشتری نسبت به پردازنده های قبلی دارد ساخته خواهد شد. به احتمال زیاد آیفون 8 با قیمت 1000 دلار راهی بازار شود.
منبع indianexpress