lightl16-800x420
 

دوربین دیجیتال ۵۲ مگاپیکسلی با ۱۶ عدد لنز


در سال 2015 خبری منتشر شئ که شرکت لایت قرار است دوربین دیجیتالی با تعداد دوربین های زیاد به تولید برساند , امروز تصاویری از دوربین جدید شرکت لایت منتشر شد که این دوربین Light L 16 نام این دوربین از مجموع 16 دوربین ساخته شده است و مجموع رزولوشن این دوربین ها 52 مگاپیکسل عنوان شده است.
تصویری که مشاهده میکنید در سال 2015 منتشر شد این تصویر نمونه اولیه این دوربین است این عکس تصویر نهایی این دوربین نیست.
همانطور که مشاهده میکنید برخی تغییرات در این دوربین در ماه های گذشته انجام شده است. در این تصویر مشاهده میشود که اولین تغییر در فلش این دوربین است در مدل اولیه فلش در قسمت بالا قرار داشت و مکان این فلش تغییر داده شده و به وسط در کنار دوربین ها آورده و شکل این فلش هم به دایره تغییر پیدا کرده. تغییراتی هم در قسمت قرار گرفتن دوربین در دست قرار داده شده است این قسمت کمی برجسته شده تا کاربر موقع گرفتن دوربین در دست مشکلی نداشته باشد و از حالت صاف بودن در آمده است. با مشاهده در عکس میبینید که این دوربین از 16 عدد دوربین ساخته شده است که شش تای آن از لنز 150 میلی متری و دیافراگم f/2.4 ساخته شده است و همچنین از پنج دوربین با لنز 70 میلی متری و دیافراگم f/2 و از پنج لنز واید 28 میلی متری و دیافراگم f/2 تشکیل شده است.
هنوز هیچ عکسی از پشت دوربین منتشر نشده است این عکس مال سال 2016 است.

شرکت لایت در جولای سال 2016 اعلام کرد که 30 میلیون دلار برای ساخت این پروژه جمع آوری کرده است. شرکت لایت طبق گذارشی که ارائه نموده تمام دوربین هایش پیش فروش شده و برای کسانی که میخواهند دوباره پیش خرید کنند این دوربین را بتوانند با قیمت 1699 دلار خریدازی کنند.
عرضه دوربین های پیش فروش شده در ماه جولای 2017 آغاز خواهد شد و انتظار میرود پیش فروش این دوربین در اواخر سال 2017 دوباره آغاز شود.

منبعpetapixel