apple-iphone-fbi-big
 

دنیای فناوری در تسخیر این ۵ شرکت


آلفبا , اپل , فیسبوک , آمازون و مایکروسافت این 5 شرکت در آینده ای نچندان دور تغییرات مهمی را در دنیای تکنولوژی ایجاد خواهند کرد. موبایل های هوشمند , نوت بوک , پیشرفت برنامه ها , دستیارهای صوتی و همچنین هوش مصنوعی , پخش موسیقی و ویدئو , محاسبات ابری و خرید آنلاین – تبلیغات و هر چیزی یا کاری که به ذهنتان میرسد به کنترل یکی از این شرکت ها خواهد افتاد .
به لیست شرکت ها و استارت اپ هایی که به همین تازگی به دست یکی از این شرکت ها راه اندازی شده اند توجهی کنید ببینید بسیار زیاد هستند و خیلی هم موفق بوده اند. هر یک از این پنج شرکت محصولات بزرگ و کارآمدی را تولید کرده اند , ولی نمیتوان به شیوه ی درآمد زایی این شرکت ها انکار کرد و نادیده گرفت این شرکت ها دنیای فناوری را در تسخیر خود گرفته اند و روز به روز درحال پیشرفت و محدوده ی تسخیر خود را افزایش میدهند و این فوق العاده است.
هرکدام از این شرکت ها نحوه ی درآمد زایی به طور گسترده و متفاوتی از یکدیگر دارند . طبق اطلاعاتی که حاصل تحقیقات Visual Capitalist Shows انتشار کرده است مشاهده میکنید که هر یک از این 5 شرکت بزرگ فناوری محدوده و قلمرو خاص خود را دارند و جایشان را بسیار محکم کرده اند. شرکت الفابت که مادر گوگل محسوب میشود در کنار فیس بوک میتوان گفت اولین شرکت هایی هستند که در تبلیغات و بازاریابی آنلاین فعالیت میکنند.شرکت بزرگ اپل هم در دنیای سخت افزار فعالیت میکند و بسیار شناخته شده و محبوب است , شرکت آمازون هم در حوضه کسب و کار و تجارت الکترونیک فعالیت میکند.

اگر چه شرکت های زیادی کامپیوتر های شخصی تولید میکنند ولی شرکت مایکروسافت با محصولات متنوع و درامد مختلفی را از محصولات خود کسب میکند. معروف ترین محصول این شرکت سیستم عامل ویندوز است که با کاهش سود دچار شده ولی در سایر محصولات دستاوردهای مهمی در کسب و کار ابری , آفیس , ایکس باکس , تبلیغات و آژور و ... کسب کرده است و میزان درامد در این بخش ها بصورت قابل توجهی در حال افزایش است .
businessinsider