dims-min
 

اینتل از کاربران می خواهد نصب پچ امنیتی Spectre را متوقف کنند


شرکت اینتل بزرگترین تولید کننده پردازنده های کامپیوتری اخیرا یک بروز رسانی امنیتی را منتشر کرده است ، گویا برخی از کاربران گزارشاتی از مبنی بر اشکالات این بروز رسانی برای اینتل ارسال کرده است . شرکت اینتل نیز در پاسخ به این گزارش قصد دارد در اطلاعیه ای کاربران را برای نصب این بروز رسانی متوقف کند و نسخه بروز رسانی شده و بهبود یافته جدیدی را برای آزمایش منتشر خواهد کرد .

آقای ناوین شنوی ، معاون اجرایی و مدیر کل گروه دیتا سنتر شرکت اینتل ، در وبلاگی گفته است : شرکت اینتل دلیل اصلی این مشکل را در بی ثباتی در سیستم های تراشه های برادول و هسول (Broadwell and Haswell) شناسایی کرده است و قرار است برای رفع این مشکل بروز رسانی جدیدی را طی چند روز آینده در اختیار شرکتهای همکار اینتل قرار دهد . در حال حاضر کاربران می بایست تا انتشار نسخه جدید این بروزرسانی صبر کنند .

آقای شنوی در ادامه افزود : ما توصیه می کنیم که تمام تولید کننده های موبایل ، تمام ارائه دهندگان خدمات ابری ، تمام تولید کنندگان قطعات کامپیوتری ، شرکت های نرم افزاری و توسعه دهندگان و کاربران نرم افزاری فعلا نصب و راه اندازی بروز رسانی امنیتی فعلی را متوقف کنند ، چون ممکن است رفتارهای غیر عادی از سیستم مشاهده شود .

شرکت اینتل هفته گذشته اعلام کرد که در حال کار بر روی باگ های امنیتی است ، اما این شرکت مشخص نکرد که این بروزرسانی را چه زمانی در اختیار کاربران قرار خواهد داد . در حال حاضر فقط نسخه آزمایشی این بروز رسانی در دسترس تولید کنندگان قرار گرفته است . همچنین اینتل پذیرفته است که این باگ ها بر روی پردازنده های نسخه جدید نیز تاثیرات مخربی خواهد داشت ، ولی معلوم نیست که شرکت اینتل این مشکل را رفع کرده است و در بروزرسانی ارائه خواهد داد .

منبع engadget
 

 
Insert your content here اینتل