TSMC با تولید 4 کارخانه در تولید تراشه 3 نانومتری با سامسونگ رقابت می کند

تراشه 3 نانومتری

نیاز جهان به فناوری و محاسبات روزانه در حال افزایش است، روز به روز به مشتریان تراشه های نیمه هادی بیشار می شود. شرکت های سامسونگ و TSMC بزرگترین برندهای تولید کننده تراشه در جهان هستند که برای به دست آوردن مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی با شدت باهم در رقابت هستند. در هفته های گذشته، سامسونگ یک برنامه سرمایه گذاری عظیم در حدود 355 میلیارد دلار را اعلام کرد که می تواند به آن کمک کند تا TSMC را به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده تراشه در جهان را شکست دهد. با این حال، برای مقابله با این اقدامات، شرکت TSMC سرمایه گذاری حدود 120 میلیارد دلاری را اعلام کرده است. به عنوان بخشی از این طرح، این شرکت تایوانی در حال ساخت چهار کارخانه جدید به ارزش هر کدام 10 میلیارد دلار در تایوان است.

طبق گفته Nikkei Asia، هر چهار کارخانه جدیدی که تولید خواهد شد برای تراشه های 3 نانومتری در نظر گرفته خواهند شد. هر دو شرکت سامسومگ و TSMC با گره های پیشرفته خود از جکله ساخت تراشه های 3 نانومتری و 5 ناموتری در تلاش هستند که بتوانند شرکت های کوالکام، اپل، انویدیا، ای ام دی و مدیا تک را مشتریان خود کنند. با این حال هر دو شرکت در حال تولید تراشه های 4 نانومتری هستند.

Samsung Foundry و TSMC برنامه‌های خود را برای تولید تراشه‌های ۳ نانومتری در اواخر سال ۲۰۲۲ اعلام کرده‌اند و تا سال ۲۰۲۵ انبوهی از تراشه‌های ۲ نانومتری را تولید خواهند کرد. با اینکه سامسونگ فناوری پیشرفته GAA را با فرایند ۳ نانومتری خود آماده می‌کند، درمقابل TSMC آن را با فرایند ۲ نانومتری خود به‌ارمغان خواهد آورد. درنهایت، تنها زمان مشخص خواهد کرد که کدام برند در بازار پیشتاز خواهد بود.

Samsung Foundry و TSMC برنامه های خود را برای تولید تراشه های 3 نانومتری در اواخر سال جاری اعلام کرده اند. تا سال 2025، هر دو شرکت در حال برنامه ریزی برای تولید انبوه تراشه های 2 نانومتری هستند. در حالی که سامسونگ فناوری پیشرفته GAA را با فرآیند 3 نانومتری خود ارائه می کند، TSMC آن را با فرآیند 2 نانومتری خود به ارمغان می آورد. تنها زمان مشخص خواهد کرد که کدام برند رهبر بازار خواهد بود.

شرکت های سامسونگ و تی اس ام سی برنامه های خود را برای تولید تراشه های 3 نامومتری در اواخر سال 2022 اعلام کرده اند. تا سال 2025، هر دو شرکت در حال برنامه ریزی برای تولید انبوه تراشه های 2 نانومتری هستند. در حالی که سامسونگ فناوری پیشرفته Gaa را با فرایند 3 نانومتری خود ارائه می کند، TSMC آن را با فرایند 2 نانومتری خود به ارمغان می آورد. با گذشت زمان مشخص می شود که کدام برند در آینده رهبر بازار تراشه های 3 و 5 نانومتری خواهند بود.

منبع sammobile

نرم افزار حسابداری
گوگل ترنسلیت در چین تعطیل شد

گوگل سرویس ترنسلیت را در چین تعطیل کرد

اینترنت 20 گیگابیتی

گوگل فایبر سرویس اینترنت را در شهری با سرعت دانلود 20 گیگابیت بر ثانیه را آزمایش کرد

کارت گرافیک اینتل Arc A770

کارت گرافیک اینتل Arc A770 رقیب RTX 3060 اینتل تنها 289 دلار قیمت دارد

آمادگی قبل از مصاحبه شغل حسابداری

موفیقیت در آزمون های استخدامی حسابداری

مالیات بر واردات چیست؟

مالیات بر واردات چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست