خالق پاورپوینت درگذشت

Dennis Austin

به گزارش واشنگتن پست، خالق پاورپوینت، دنیس آتین، در خانه خود (لوس آلتوس کالیفرنیا) درگذشت. او که به سرطان ریه مبتلا بود، در 76 سالگی درگذشت.

آستین در دانشگاه‌های مختلف از جمله MIT و UC Santa Barbara در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل کرده بود. او از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۶ که بازنشسته شد به عنوان توسعه‌دهنده اصلی پاورپوینت در مایکروسافت  فعالیت داشت.

البته در ابتدا با شرکت Forethought همکاری میکرد و پاورپوینت را در سال ۱۹۸۷ منتشر کرد. چند ماه بعد از انتشار این نرم‌افزار، مایکروسافت شرکت Forethought را خریداری کرد و از آن پس در شرکت مایکروساف مشغول به کار شد.

رابرت گسکینز یکی دیگر از خالقان پاورپوینت در کتاب خود نوشته است: «آستین در خلق پاورپوینت نقش مهمی داشت و اگر ایده‌های او نبود پاورپوینت اصلا شکل نمی‌گرفت.»

اگرچه پاورپوینت با وجود 36 سال سابقه و طرفداران بسیار، مخالفانی نیز داشت. جف بزوس رئیس آمازون در یکی از صحبت های خود گفته بود: «ما استفاده از پاورپوینت را در آمازون ممنوع کردیم و این کار هوشمندانه‌ترین کاری بود که تا به حال انجام دادیم.» استیو جابز نیز در جایی گفته بود «افرادی که می‌دانند دقیقا درباره چه چیزی حرف می‌زنند، نیازی به پاورپوینت ندارند.»

با این‌حال، طرفداران پاورپوینت نیز کم نیستند. برای مثال می‌توان به دیوید بیرنی اشاره کرد که از آن به عنوان یک ابزار هنری دوست‌داشتنی یاد کرده است.

به تازگی، پاورپوینت که بخشی از مجموعه مایکروسافت آفیس است، به کمک دستیار هوش مصنوعی Copilot، چندین ابزار هوش مصنوعی به آن اضافه شده است. این ابزارها می‌توانند برای شخص ارائه دهنده، متن و تصاویر تولید کنند و یا فرمت متن را در ارائه تنظیم نمایند.

نرم افزار حسابداری

تلگرام تبدیل به سوپر اپلیکیشن میشود

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

رونمایی هواوی از گوشی تاشو mate X5

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

keyboard_arrow_up