گیت هاب مجوز دسترسی توسعه دهندگان ایرانی را از دولت ایالات متحده اخذ کرد

گیت هاب (GitHub) در سال ۲۰۱۹ برای توسعه دهندگان داخل ایران مسدود شده بود تا از قوانین تحریم های ایالات متحده پیروی کند. بر اساس گزارش منتشر شده، گیت هاب امروز اعلام کرد که مجوز ارائه ی دسترسی توسعه دهندگان ایرانیان را از دولت ایالات متحده اخذ کرده است. با اعلام این خبر، توسعه دهندگان و سازمان های فعال در ایران اکنون می توانند تز خدمات توسعه دهندگان گیت هاب بهره مند شوند.

گیت هاب در بیانیه ای اعلام کرد: در طول دوسال گذشته ، ما توانستیم نشان دهیم که چگونه توسعه دهندگان با استفاده از گیت هاب، ارتباطات بین المللی و سیاست خارجی پایدار ایالات متحده در زمینه آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات را پیشرفت می دهد. ما از سازمان OFAC (دفتر کنترل سرمایه های خارجی ایالات متحده امریکا) برای تعامل خود که منجر به نتیجه رسیدن مذاکراتمان برای توسعه دهندگان شده است سپاسگذاریم. ما در حال بازگرداندن تمام محدودیت های توسعه دهندگان در ایران و بازگرداندن دسترسی کامل به حساب های آسیب دیده هستیم.

 همچنین، گیت هاب اعلام کرد که در حال مذاکره با دولت ایالات متحده است تا مجوزهای مشابه را برای توسعه دهندگان در کریمه و سوریه را نیز به دست آورد.

منبع mspoweruser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up