چین ارز دیجیتالی ملی خود را راه اندازی کرد

بر اساس گزارش های منتشر شده از رسانه های داخلی چین، این کشور از هفته آینده آزمایشات پرداخت ارزدیجیتالی را در چهار شهر بزرگ خود آغاز می کند. در ماه های اخیر، بانک مرکزی چین در توسعه ارز دیجیتالی خود با نام e-RMB که قرار است به عنوان اولین ارز دیجیتالی باشد که توسط یک دولت ابداع می شود و در اقتصاد بزرگی اداره شود ، قدم برداشته است.

بر اساس گزارش ها، آزمایش های ارز دیجیتالی چین در جندین شهر بزرگ از جمله شنژن، سوزو، چگندو و همچنین منطقه ی جدیدی در جنوب پکن شیونگان و مناطقی که قرار است میزبان برخی از بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۰ پکن خواهد بود.

رسانه های ایالتی چاینا دیلی اعلام کرده است که ارز دیجیتالی ملی چین در سیستم های مالی شهرهای نام برده شده پذیرفته شده است. بر همین اساس برخی از کارمندان دولت چین باید از ماه می (اردیبهشت) حقوق خود را به ارز دیجیتال دریافت کنند.

دیگر رسانه داخلی چینی به نام سینا نیوز اعلام کرد: از این در حمل و نقل درون شهری در شهر سوژو استفاده خواهد شد، اما در شهر ژیونگان در درجه اول در استفاده های مالی مواد غذایی و خرده فروشی ها متمرکز شده است.

برخی از گزارش ها همچنین ادعا می کنند برخی از مشاغل از جمله مک دونالد و استارباکس توافق کرده اند که در طرح آزمایشی ارز دیجیتالی حکومت چین شرکت کنند. اما استارباکس در گزارشی که به گاردین ارسال کرده است، آن را تکذیب کرده است.

سیستم های پرداخت دیجیتال مانند علی پی، متعلق به علی بابا و وی چت پی که متعلق به Tencent می باشد در کشور پین بسیار گسترده و مشهور شده اند، اما این روش های پرداخت جایگزین ارزهای موجود نمی شوند.

ژو یوان، استادیار موسسه تحقیثقاتی توسعه ملی دانشگاه پکن، در مصاحبه ای با CCTV  اعلام کرد : به دلیل اینکه معاملات نقدی به صورت آفلاین انجام می شود و داده های معاملات از بسترهای پرداخت موجود پراکنده می باشد، بانک مرکزی قادر به نظارت بر گردش مالی در زمان واقعی را ندارد.

ژو یوان در ادامه گزارش خود اعلام کرد: اگرچه از نظر استفاده کاربری تغییر بسیار کمی رخ خواهد داد، از دیدگاه نظارت بانک مرکزی، مدل های مالی آینده، پرداخت، تجارت و مدیریت کسب و کارها، بزرگترین اتفاق تاکنون خواهد بود.

منبع theguardian

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام…این موضوعی که میفرمایید فلان شخص گفته نظارت بر گردش مالی ندارد….اصل تولد وارزش گذاری برای هزینه وپشتوانه قوی دولتهای ازاد وپرطرفدارن مبنای ارزهای دیجیتالند…دولتها میتوانند بر اساس قوانین تکس ویا مالیات خود را از تراکنشها کسر کنند…عین قانون کاندا…مالیات درجا…پس نتیجه میگیریم طرف خیلی پوچ وتهی و….طماع تشریف دارن …اصلا استادیش کشویی بوده…عین مدیران احمق خودمان…بیسواد وبی تخصص..با مدارک جعلی صندلی ها را با خضور پای منبر….ایکس و ایگرگ….اشغال کردن که ما را از تولید وهر انچه که درزندگی بنام لذت وجود دارد بی بهره کرده….

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up