پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل 28 تا 64 درصد سریع‌تر از نسل دوازدهم هستند.

پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل 28 تا 64 درصد سریع‌تر از نسل دوازدهم هستند.

با توجه به نتایج آزمایشی که توسط chi11eddog به اشتراک گذاشته شده است،  عملکرد پردازنده های نسل سیزدهم اینتل (Intel 13th Gen) نسبت به نسل گذشته به طور چشم گیری ارتقا یافته است. این آزمایش ها بر روی یک مادربرد نامعلوم انجام شده است که هر یک از پردازنده های هسته ای نسل دوازدهم موجود و پردازنده های نسل سیزدهم را که قرار است به زودی منتشر شوند، در کنار هم آزمایش کرده است. آنچه مهم است توجه داشته باشید همه CPU ها روی یک مادربرد و با استفاده از پیکربندی حافظه یکسان آزمایش شدند، اما مشخص نیست که کدام مدل و اینکه آیا این فناوری DDR5 بود یا DDR4. پردازنده‌ها تنها در یک معیار آزمایش شدند، بنابراین بعید است که این اعداد به دست آمده را برای عملکرد گیمینگ در نظر گرفت. با این حال، بنچمارک Cinebench، به ویژه نسخه جدیدتر R23 امروزه محبوب ترین ابزار سنجش عملکرد پردازنده ها می باشد.

بنچمارک پردازنده های نسل سیسدهم اینتل در عملکرد تک هسته ای

طبق این نتایج، Core i9-13900 در تست تک هسته ای تا 10 درصد سریعتر و در چند هسته ای 53 درصد سریعتر از نسخه قبلی خود بود. مدل جدیدتر دارای فرکانس 500 مگاهرتزی بیشتری است، اما از 8 هسته کارآمد بیشتر بهرهمند شده است، که بالاتر رفتن تعداد هسته ها از مهم ترین دلایل افزایش عملکرد پردازنده ها نسبت به نسل قبل خود می باشند.

بنچمارک پردازنده های نسل سیزدهم اینتل در عملکرد چند هسته ای

سایر مدل های CPU شاهد افزایش 3 تا 6 درصدی در تک هسته ای و 28 تا 64 درصدی در چند هسته ای هستند. بزرگترین جهش را می توان در پردازنده i5-13500  مدل غیر K مشاهده کرد که تا 64٪ عملکرد بالاتری را افزایش می دهد، اما در عین حال، کمترین عملکرد را در تک هسته ای دارد. همه این CPU ها دارای TDP پیش فرض 65 وات هستند و با مادربردهای LGA1700 موجود و آینده سازگار هستند.

علاوه بر این، آنها از حافظه های DDR4 و DDR5 پشتیبانی می کنند که در مورد پردازنده های Ryzen 7000 صدق نمی کند. اینتل قرار است هر پنج CPU را در 3 ژانویه در کنار مادربردهای جدید B760 خود عرضه کند. این سری از پردازنده‌های اینتل فشار زیادی را بر سری AMD Ryzen 7000 وارد می‌کند که انتظار می‌رود در همان زمان به‌روزرسانی دریافت کنند.

منبع videocardz

نرم افزار حسابداری

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی هموار کرد

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست