در اجرای ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و حمایت عملی از حقوق یادشده درآن، با تلاش بی وقفه‌ی دست‌اندرکاران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، جهت نظم بخشی و ساماندهی فعالیت های تجاری رایانه ای مجاز، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف تنظیم گری مناسبات بخش خصوصی و دولت و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه ای براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار (مصوب ۴/۱۰/۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی) و آیین نامه مصوب هیات وزیران (مصوب ۲۴/۴/۱۳۸۳) از تیرماه سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز نمود و با ادغام انجمن شرکتهای انفورماتیک ایران به عنوان سازمانی مردم نهاد در شش سال گذشته در این زمینه فعال بوده است.

فکر تأسیس انجمن انفورماتیک ایران از سال ۱۳۵۶ به وجود آمد و متعاقب آن اساسنامه‌ای برای انجمن تدوین و پیشنهاد شد. پس از بحث‌ها و تبادل نظرهای شفاهی و کتبی از جانب افراد علاقه‌مند، یک جلسه عمومی در تاریخ ۲۸/۶/۱۳۵۷ تشکیل شد که در آن ضمن بحث درباره اساسنامه و تصویب نام فعلی انجمن (به جای نام «انجمن کامپیوتر ایران» که قبلاً پیشنهاد شده بود)، یک گروه هفت نفری با اختیار تام برای پیگیری کارهای انجمن تا مرحله ثبت و تشکیل اولین مجمع عمومی بر طبق اساسنامه انتخاب شدند.

انجمن مدیریت ایران موسسه ای است آموزشی، پژوهشی و علمی که سال ۱۳۳۹ تاسیس شده است و به صورت غیر انتفاعی و غیر سیاسی فعالیت می نماید. جوایز علمی و گواهینامه ها تندیس بلورین اقتصاد سبز (برگزیده شده بین ۹۰۰ شرکت و انجمن ایرانی) – ۱۳۸۳ تقدیر نامه اقتصاد سبز – ۱۳۸۳ اولین انجمن دریافت کننده گواهینامه ISO 9001-2000 از شرکت TUV Rhainland آلمان گواهینامه تائید صلاحیت مشاوره در رشته مدیریت سیستم و اقتصاد از شرکت نوسازی صنایع ایران

این گواهی پس از طی مراحل و فرایندهای مربوطه در شورایعالی انفورماتیک و بررسی نرم افزار که مختص نرم افزارهای تولید شده داخل کشور می باشد، صادر شده است.

این گواهی پس از طی مراحل و فرایندهای مربوطه در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بررسی نرم افزار که مختص نرم افزارهای تولید شده داخل کشور می باشد، صادر شده است.

این گواهی پس از طی مراحل و فرایندهای مربوطه در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بررسی نرم افزار که مختص نرم افزارهای تولید شده داخل کشور می باشد، صادر شده است.

فهرست