مایکروسافت در تبلت های سرفیس نسل بعد از USB-C مغناطیسی استفاده می کند

Surface pro6

شرکت مایکروسافت اخیرا یک اختراع جدیدی را برای یک سیستم مغناطیسی آهنربایی برای پورت و کابل USB-C ثبت کرده است که باعث می شود تبلت های سرفیس مایکروسافت به راحتی شارژ شوند و همچنین انتقال اطلاعات با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .

درست است که سرفیس پرو ۶ از درگاه اختصاصی Surface Connect استفاده می کنند ، اما تبلت سرفیس Go از درگاه USB-C بهره مند شده است . آنطور ک به نظر می رسد مایکروسافت در نهایت از همین درگاه USB در سرفیس پرو نسل جدید استفاده خواهد کرد .درخواست ثبت اختراع در ۲۳ ماه می سال جاری توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (WİOP) به ثبت رسیده است .این پتنت با مکانیسم (Magnetically Activated Latch Mechanism) وبا شماره پرونده US20180375251 به ثبت رسیده است .

USB-C مغناطیسی آهنربایی

اطلاعاتی که از پرونده این ثبت اختراع بدست آمده نشان می دهد آهن ربا در هردو طرف کابل USB-C قرار داده شده است و همچنین در داخل پورت درگاه دستگاه در هر دو طرف از آهنربای مغناطیسی استفاده شده است . بدین ترتیب با نزدیک کردن کابل به درگاه دستگاه بدون نیاز به وارد کردن کوچکترین فشاری وصل خواهد شد و همچنین به راحتی هم جدا نخواهد شد با وارد کردن نیروی بیشتر بدون اینکه به درگاه USB آسیب وارد شود از هم جدا خواهند شد .

USB-C مغناطیسی آهنربایی

هنگامی که کابل USB به طور مداوم به دستگاه وصل باشد ، یک قفل داخلی که در داخل درگاه قرار دارد این اتصال را محکم نگاه می دارد .اما زمانی که از کابل USB استفاده میشود ، قفل درون درگاه غیر فعال میشود و اجازه می دهد کابل با نیروی مغناطیسی در جای خود محکم نگه داری شود .

کابل USB-C در درگاه توسط نیروی مغناطیسی در جای خود محکم قرار میگیرد و دیگر نیاز نیست کاربران کابل را با فشار وارد درگاه کنند . همچنین زمانی که دیگر از کابل استفاده نمی کنند می توانند به راحتی با کشیدن کابل از تبلت سرفیس اتصال را قطع کنند . توجه داشته باشید ، ممکن است انجام این کار در اتصال عادی می تواند به دستگاه آسیب برساند ، ولی هنگام استفاده مقناطیسی مشکلی نخواهد داشت ‌. ثبت اختراع مایکروسافت تضمین نمی‌کند که حتما در سرفیس پرو استفاده خواهد شد ، با این حال گامی در مسیر صحیح خواهد بود .

منبع phonearena

magnetic USB-C, USB-C مغناطیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up