مدیریت کامل شرکت را به «آرپا» بسپارید.

در دنیای امروز که فناوری‌های جدید، پیوسته و با سرعت بالا در حال ایجاد تغییرات در زندگی شخصی و شغلی ما هستند، یکی از نیازهایی که ضروری به‌نظر می‌رسد، ثبت اطلاعات به‌منظور تحلیل و بهره‌مندشدن از نتایج و گزارش‌های ناشی از آنهاست. در زندگی شخصی، این‌کار به‌راحتی و با استفاده از یک دفترچه یا سررسید برای یادداشت رویدادها و اطلاعات مهم به‌صورت روزانه قابل انجام است. بعدا هم می‌توان با مرور این اتفاقات، ضمن بررسی اشتباهات یا موفقیت‌های گذشته، تا حدودی هم درک صحیحی از آینده به‌دست آورد؛ اما در زندگی حرفه‌ای و شغلی، چنین امکانی کمتر در دسترس است و شاید لزوم آن به‌درستی درک نشده باشد. نرم‌افزار مدیریت مجموعه‌های بازرگانی «آرپا» در پاسخ به‌همین نیاز طراحی شده است.

رئیس هیأت‌مدیره شرکت «آریانا پرداز آینده»، ماجرای تولد نرم‌افزار جامع مدیریتی با نام تجاری «آرپا» را این‌گونه تعریف می‌کند: «در سال 80 من و تعدادی از همکارانم در شرکت‌های مختلفی مشغول کار بودیم و هرکدام نقش مشاور و طراح سیستم‌های نرم‌افزاری داخلی را ایفا می‌کردیم. در چنین حالتی برای بهبود عملکردمان باید اطلاعات مربوط به سایر افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کردند بررسی می‌کردیم تا با افزودن ایده‌های خودمان به آنها، محصولی ایده‌آل طراحی کنیم که بتواند در ارتقای وضعیت اطلاعاتی شرکت‌ها از مجموعه خودشان، به آنها کمک کند. بنابراین با تحقیق و مطالعه درباره نرم‌افزارهای خارجی مشابه، جست‌وجو در اینترنت و با توجه به تجربه‌ای که پس از سال‌ها کار در این حوزه به‌دست آورده بودیم، به طراحی نرم‌افزارهای مدیریتی برای شرکت‌هایی که در آن زمان مسئولیت مشاوره‌ای در آنها داشتیم رو آوردیم؛ اما در آن شرایط دست ما بسته بود و به‌دلیل هزینه‌هایی که در این مسیر به شرکت‌ها وارد می‌شد، ایده‌های ما ناقص می‌ماندند.»

«در چنین شرایطی بود که تصمیم گرفتیم دور هم جمع شویم و ایده‌هایمان را خودمان به مرحله تولید برسانیم؛ به این ترتیب من و سه نفر دیگر از دوستان و همکارانم به‌عنوان هسته اصلی این جریان، شروع به ساخت یک سیستم مادر کردیم که شامل تمام آن ایده‌هایی می‌شد که تا آن زمان ناقص مانده بودند و نتوانسته بودیم آنها را عملی کنیم. در آن دوره همچنان به‌عنوان شخص حقیقی کار می‌کردیم و هنوز به‌قدری توسعه پیدا نکرده بودیم که به فکر تأسیس یک شرکت مستقل باشیم. در ابتدای مسیر و پس از آنکه سیستم خودمان را آماده کردیم، به‌هدف جمع‌کردن رزومه کاری و به‌صورت کاملا رایگان، شروع به مکانیزه‌کردن سیستم‌ها برای شرکت‌هایی کردیم که مشکل سیستمی داشتند و شرکت‌های دیگر موفق نشده بودند به آنها کمک کنند.»

نرم افزار حسابداری آسان

ویژگی‌های برتر «آرپا»

به گفته رئیس هیأت‌مدیره این شرکت، آرپا یک نرم‌افزار جامع مدیریتی است که در آن داشبوردهای مختلفی در انواع حوزه‌های تخصصی مانند خرید، فروش، انبارداری، کنترل تولید و بهای تمام شده، برنامه ریزی تولید، حساب‌داری، خزانه‌داری، واردات و خرید خارجی، مدیریت مشتریان، اتوماسیون مکاتبات، پخش مویرگی ،عملیات شعب … در اختیار کاربر قرار داده می‌شود. درواقع تمام رویدادهایی که در یک شرکت یا کارخانه رخ می‌دهد در این سیستم ثبت شده، سپس تحلیل می‌شود و در نهایت گزارش‌های مدیریتی از آن رویدادها ارائه می‌شود. رئیس هیأت‌مدیره شرکت آریانا پرداز آینده، در خصوص ویژگی‌ها و وجه‌تمایزی که نسبت به سایر شرکت‌های فعال در زمینه ارائه خدمات نرم‎‌افزاری سیستمی دارند، به جام‌جم می‌گوید: «ما در سال 87 و همزمان با آغاز رسمی فعالیت‌های شرکتمان، شروع به ارائه خدمات فنی خاصی مانند برنامه‌ریزی تولید، برنامه‌ریزی مواد، برنامه‌ریزی ماشین‌آلات، ظرفیت‌سنجی، محاسبه قیمت تمام شده، تعیین بازار هدف و… به شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی کردیم و تمرکزمان را روی طراحی سیستم‌هایی برپایه وب گذاشتیم تا مشتری بتواند بخش بزرگی از فعالیت‌هایش را به‌صورت دورکاری انجام دهد و نیازی به حضور فیزیکی در مجموعه نداشته باشد.»

دیزنابی در ادامه صحبت‌هایش اظهار می‌کند: «ما تنها شرکتی نبودیم که در این حوزه فعالیت می‌کردیم و شرکت‌های دیگری بودند که قدرت و قدمت بیشتری نسبت به ما داشتند؛ بنابراین تلاش کردیم با بالابردن کیفیت محصولات‌مان و همچنین با ارائه خدمات بهتر، بتوانیم به رقابت با این شرکت‌ها بپردازیم. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که می‌تواند تفاوت‌های بسیاری را در حوزه فعالیت ما رقم بزند، منعطف‌بودن ابزارهای مدیریتی ارائه شده است که خوشبختانه مجموعه نرم‌افزارهای آرپا به‌گونه‌ای منعطف طراحی شده‌اند که کاربر کاملا می‌تواند مدل مدیریتی دلخواه خودش را در مجموعه تحت نظرش اعمال کند.»

 

«در حال حاضر ما در مجموعه دانش‌بنیان آریانا پرداز آینده، حدود دوهزار و 200 مشتری و شش تا هفت هزار کاربر داریم که از خدمات ما بهره‌گیری می‌کنند. همچنین یکی دیگر از امکانات مجموعه نرم‌افزارهای آرپا، گستردگی و تنوع ویژه‌ای است که زبان‌های این نرم‌افزارها دارند. در حال حاضر زبان‌هایی مانند انگلیسی، ترکی، چینی و … در محصولات ما وجود دارند و در آینده بسته به نیاز هر مشتری، امکان افزودن زبان‌های جدید به نرم‌افزارهای ما وجود خواهد داشت.»

نقشه‌راه «آرپا»

هم‌بنیان‌گذار مجموعه آریانا پرداز آینده، درباره افق‌های پیش روی این شرکت می‌گوید: «زبان‌های برنامه‌نویسی پیوسته درحال تغییر و به‌روز رسانی هستند و زبان برنامه‌نویسی‌ای که اساس نرم‌افزار آرپا را تشکیل می‌دهد نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ بنابراین عرضه فناوری‌های جدید، طبیعتا ابزارها و تحلیل‌های جدیدی را نیز به‌دنبال دارند و تلاش ما در این مجموعه، به‌روز نگه‌داشتن ابزارهایمان و پیشروی همگام با فناوری‌های روز دنیا است.»

شرکت نرم افزاری آرپا در شبکه نسیم

keyboard_arrow_up