بیت کوین در حال تبدیل شدن یک واحد پولی قانونی در ایالت آریزونا است

بیت کوین در ایالت آریزونا قانونی می شود

سال گذشته نسبت به بیت کوین کم لطفی زیادی شد، به طوری که قیمت بیت کوین نزدیک به 60 درصد از اوج خود کاهش یافت. این موضوع باعث شد خیلی از تبلیغات پیرامون بیت کوین نیز کاهش پیدا کند. هنوز هم معتقدان زیادی به آینده این ارز دیجیتال وجود دارد که سناتور ایالت آریزونا وندی راجرز در میان آنهاست. راجرز، یکی از جمهوری خواهان طرفدار دونالد ترامپ که در سال 2020 به مجلس سنای آریزونا انتخاب شد، روز سه شنبه لایحه ای ارائه کرد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در این ایالت تبدیل می کند.

در سال 2021 نیز شاهد این بودیم که کشور السالوادور بیت کوین را در سال 2021 به عنوان ارز قانونی خود اعلام کرد، در صورت تصویب این لایحه، به بیت کوین همان وضعیت قانونی دلار آمریکا را می دهد. می توان از آن برای پرداخت بدهی ها، مالیات ها و به عنوان یک وسیله مبادله تجاری استفاده کرد.

دیگر همکاران جمهوری خواه در سنای ایالت راجرز، جف ونینگر و جی دی مسنارد حمایت خود را از لوایح مربوط به قاونی شدن بیت کوین را اعلام کردند. با ممانعت از حمایت دموکرات های ایالتی، این لوایح می تواند با حمایت یکسان سناتورها و نمایندگان جمهوری خواه ایالت به تصویب برسد. جمهوریخواهان 16 کرسی از 30 کرسی سنای ایالت آریزونا و 31 کرسی از 60 کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارند.

با این حال، لایحه مشابهی که توسط راجرز در سال 2022 ارائه شد، به سرعت سرنگون شد. راجرز همچنین پیشنهاد کرده است که رای دهندگان در سال 2024 تصمیم بگیرند که آیا ارز دیجیتال باید در ایالت متحده معاف از مالیات باشد یا خیر.

راجرز در آوریل در توییتی نوشت: «پول دیجیتال متمرکز که توسط بانک‌های مرکزی کنترل می‌شود، نوعی برده‌داری است.» بیت کوین غیرمتمرکز و حامی آزادی می باشد.

السالوادور  دلیل پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی معروف شده است. این کشور به رهبری رئیس جمهور نایب بوکله، حدود 107 میلیون دلار برای خرید بیت کوین هزینه کرده است که ارزش این دارایی ها در حال حاضر حدود نیمی از آن کاهش پیدا کرده است. دولت این کشور 268 میلیون دلار دیگر را برای راه اندازی زیرساخت دیجیتال بیت کوین هزینه کرد که شامل 30 دلار تشویقی برای همه کسانی است که برای کیف پول رسمی بیت کوین آن، با نام Chivo ثبت نام کردند.

منتقدان می‌گویند پذیرش بیت‌کوین هزینه‌ای بود که این کشور به شدت مقروض نمی‌توانست از عهده آن برآید. طرفداران می‌گویند بیت‌کوین ابزار کارآمدتری برای حواله‌ها است. آریزونا تنها  ایالتی نیست که با مقررات ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم می کند. هفته گذشته، قانونگذاران در میسوری و می سی سی پی به دنبال تدوین قانونی برای محافظت از حقوق شهروندان برای استخراج بیت کوین بودند، فرآیندی که سال گذشته در نیویورک ممنوع شد.

منبع cnet

نرم افزار حسابداری

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

Dennis Austin

خالق پاورپوینت درگذشت

رونمایی هواوی از گوشی تاشو mate X5

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up