نرم افزار حسابداری
نرم افزار حسابداری شرکتی

نرم افزار حسابداری و مالی

نرم افزار مالی راهکاری مناسب برای تمامی سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک است. انسجام و یکپارچگی در نرم افزار حسابداری و مالی شرکتی از مهم ترین قابلیت های مهم نرم افزار می باشد. براساس همین اصل، ساختار سیستم مالی قابل انعطاف و سازگار با عملیات مالی شرکتهای مختلف، محور اصلی طراحی و پیاده‌سازی نرم افزار  آرپا بوده است.  علاوه بر ثبت و گزارش های متنوع و عملیات مالی متداول، امکان بررسی و چک کردن عملیات شعب و کنترلهای لازم در بخشهای مختلف سازمان ، نشانگر قدرت و توانایی سیستم می‌باشد.

نرم افزار حسابداری و مالی شرکتی یکپارچه آرپا بر اساس نیازهای شرکت ها در تمامی حوزه ها از جمله سازمانی، حسابداری بازرگانی، فروشگاهی، حسابداری تولیدی، خدماتی و … طراحی شده است و تمام نیازهای سازمان ها را بر طرف می کند. نرم افزار آرپا با امکان ثبت عملیات اتوماتیک اسناد مالی، تمامی خطاهای کاری را به صفر رسانده است تا از صحت اطلاعات مالی و مالیاتی با اطمینان بالایی کسب و کار خود را مدیریت کنید. نرم افزار حسابداری آرپا با رابط کاربری آسان , نصب و راه اندازی سریع و پشتیبانی آنلاین میتواند در اختیار تمام سازمان ها و شرکت ها قرار بگیرد.

راهکارهای نرم افزاری آرپا

نرم افزار مالی

چرا به نرم افزار حسابداری نیاز داریم؟

با پیشرفت فناوری و نرم افزار های کامپیوتری، بسیاری از سازمان ها و شرکت ها برای محاسبات مالی خود به فکر خرید نرم افزارهای حسابداری شرکتی افتادند. در دهه های گذشته نرم افزارهای حسابداری به شکل خیلی ساده ای در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار می گرفت و به دلیل هزینه بالا و برخی از محدودیت ها، فقط شرکت ها و سازمان های بزرگ قادر به تهیه این نرم افزارها بودند. اما با پیشرفت تکنولوژی و نیاز بازار به نرم افزارهای مالی، امروزه شرکت ها  و تولیدی های کوچک هم می توانند از نرم افزارهای حسابداری در کسب و کار خود استفاده کنند.

اما خرید نرم افزار حسابداری مزیت های بسیاری در قیاس با حسابداری سنتی دارد و علاوه بر اینکه افزایش بهره وری را در شرکت ها افزایش می دهد حتی در کاهش هزینه ها و کاهش منابع انسانی نیز تاثیر بسیاری دارد. اما اصلی ترین مزیت استفاده از نرم افزار حسابداری، افزایش دقت در محاسبات مالی و گزارش های مختلف از کسب و کار می باشد.

نرم افزارهای حسابداری و مالی شرکتی در انواع مختلفی توسط شرکت های نرم افزاری تولید شده اند. شرکت آرپا با تیم تخصصی مالی و نرم افزاری همیشه در تلاش است تا قابلیت ها و امکانات نرم افزار خود را افزایش دهدو با کمترین هزینه نرم افزار را در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار دهد.

اهمیت خرید نرم افزار حسابداری

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی به خصوص  در حوزه علوم کامپیوتر، محاسبات بسیار پیچیده و زمان بر ، به راحتی و در زمان بسیار کوتاه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این پیشرفت تکنولوژی به کمک امور مالی و مدیریت بنگاه ها و شرکتها آمده واطلاعات مدیریتی مناسبی در زمان کوتاه در اختیار کاربر قرار می دهد.

در واقع زمانی که شما کسب و کاری را راه اندازی می کنید، برای مدیریت شرکت باید پروسه های مختلف مالی را انجام دهید. اما با بالارفتن محاسبات و اینکه دانش کافی برای استفاده از نرم افزار اکسل نداشته باشید، پردازش حساب ها و اعداد برای شما بسیار سخت خواهد شد. اما نگران نباشید، شما با استفاده از نرم افزار مالی می توانید با دانش کم حسابداری به راحتی می توانید صورت های مالی را بخوانید و درک کنید.

شرکت ها می توانند برای برای مقابله با پراکندگی اطلاعات مالی خود، از نرم افزارهای مالی پیشرفته استفاده کنند تا اطلاعات مالی را در یک مکان امن قرار داده و به راحتی صورت های مالی را و تمام هزینه ها و دریافتی های شرکت را  مشاهده کنند و به راحتی در هر زمان  به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

همچنین برای تهیه صورت ها در کسب و کار خود، با انتخاب نرم افزار مالی که متناسب با نیازهای کسب و کار شما باشد به راحتی می توانید ارقام و صورت های مالی خود را تهیه کنید. بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی قادر است هزینه ها و زمان کسب و کارتان را کاهش دهد و محاسبات را با دقت زیاد و بدون خطا انجام دهد. اما بدانید که مدیران مالی همیشه معتقدند که مزیت استفاده از نرم افزارهای مالی شرکتی، در بهره وری از منابع و زمان کسب و کار می باشد.

نرم افزارهای پیشرفته امکان اتصال به بانک ها را دارند و دیگر نیازی به ورود دستی اطلاعات تراکنش ها ندارید. با استفاده از این قابلیت تمام اطلاعات مالی شرکت به صورت روزانه به روزرسانی می شود .  همچنین نرم افزارهای پیشرفته با استفاده از داشبورد مدیریتی خود این امکان را به مدیران کسب و کارها می دهد تا مهم ترین دستاوردهای کسب و کارشان را مشاهده کنند.

نرم افزارهای مالی پیشرفته باید قادر به ارائه گزارش های مختلف و صورت های مالی باشند؛ همچنین نرم افزار باید قادر به محاسبه سود و زیان و ترازنامه باشد تا افرادی که می خواهند در آن شرکت سرمایه گذاری کنند درخواست بودجه را می دهند که نرم افزار باید قادر به انجام آن باشد.

حسابداران شرکت ها می توانند تمامی اسناد مالی مربوط به ماه ها و سال های گذشته را مشاهده کنند و با اطلاعات مالی حال مقایسه کنند، این مقایسه به حسابداران این امکان را می دهد تا رشد کسب و کار را مشاهده کنند.

مزیت های نرم افزار حسابداری آرپا

پشتیبانی کامل از حسابداری تمامی شعب
حسابداری مالیاتی و ارائه گزارش های قانونی مالیات بر ارزش افزوده
اظهارنامه های مالیاتی و گزارش های خرید و فروش فصلی
ثبت تمامی عملیات طی دوره ای و پایان دوره ای

چرا نرم افزار حسابداری آرپا؟

نرم افزار حسابداری آرپا با طراحی بسیار قابل انعطاف و با رویکرد نرم افزار ها ERP طراحی و پیاده سازی شده است. نرم افزار آرپا بصورت کاملا یکپارچه با ارتباط قابل انعطاف بین بخشهای سازمان و حذف عملیات دستی و طراحی گزارشات متنوع و دقیق گزارشات بسیار سودمندی در اختیار مدیریت قرار می دهد.

از مهمترین مزایای این نرم افزار وجود تمامی امکانات و نیاز های موجود در شرکتها و بنگاههای: بازرگانی ، خدماتی، پیمانکاری و صنعتی می باشد .
از نقاط قوت نرم افزار آرپا طراحی بسیار جامع و قابل انعطاف با استفاده از تجربیات اشخاص صاحب نظر و کاربران و مدیران مالی می باشد.

تمام شرکت ها و سازمان ها به دنبال نرم افزاری هستند که کار با آن ساده و به صورت سفارشی امکانات و ویژگی هایی داشته باشد که تمام نیازهای کسب و کارشان را پشتیبانی کند. اما نمی توان گفت که تمام نرم افزارهای حسابداری از قابلیت ها و ویژگی های یکسانی برخوردار هستند، نرم افزارهای پیشرفته متناسب با نیازهای هر کسب و کاری ساخته می شود اما ویژگی ها و قابلیت های مهمی وجود دارند که هر نرم افزار حسابداری باید این قابلیت ها را داشته باشد. در ادامه مطلب به برخی از قابلیت ها و ویژگی های نرم افزار حسابداری آرپا می پردازیم تا در انتخاب نرم افزار مورد نیازتان اطلاعات خوبی داشته باشید.

نرم افزار حسابداری آسان

⇐ طراحی گزارش های متنوع بر اساس نیاز هر کسب و کار و امکان ذخیره کردن گزارشات

⇐ معرفی چندین شرکت جهت ثبت اطلاعات مالی و تهیه گزارشات تلفیقی بین شرکتها

⇐ معرفی چندین شماره سند با عناوین شماره اصلی سند، شماره سند دپارتمان، شماره ثابت غیر قابل تغییر جهت پیگیری

⇐ امکان دسته بندی و بایگانی کردن اسناد مالی و دسترسی به دیتابیس

⇐ الصاق اتوماتیک و دستی شماره و تاریخ پیگیری جهت آنالیز حسابها

⇐ مشاهده شعبه صادر کننده سند حسابداری و امکان تهیه گزارشات حسابداری به تفکیک شعبه

⇐ طبقه بندی حساب ها، در نرم افزار حسابداری آرپا بیش از 5 سطح می باشد

⇐ تنظیم صورت مغایرت بانکی بر اساس اطلاعات صورت بانکی و مغایرت گیری اتوماتیک

⇐ امکان معرفی ماهیت حسابها و هشدار لازم به منظور جلوگیری از اشتباهات کاربر

⇐ امکان تجمیع حساب ها و کپی نمودن اسناد به صورت دسته ای و تجمعی و یا به صورت واحد در یک یا چندین سند

⇐ معرفی تمامی موارد پیش‌نیاز از داخل فرمهای حسابداری بدون نیاز به خارج شدن از فرم مربوطه

⇐ حسابداری ارزی و تفکیک ارز و گزارش مانده اشخاص ارزی به تفکیک حساب

از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری و مالی آرپا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت نرم افزار

تمام مدیران کسب و کارها، به دنبال نرم افزار حسابداری شرکتی هستند که علاوه بر رابط کاربری آسان، در محاسبات و گزارشات هم سرعت بالایی داشته باشد؛ سرعت نرم افزار هرچقدر بالاتر باشد اتلاف وقت در کسب و کار به حداقل می رسد.

امنیت سیستم

در انتخاب نرم افزار امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است، نرم افزار حسابداری آرپا از آخرین تکنولوژی نرم افزاری و الگو برداری از شرکت های بزرگ نرم افزاری در دنیا ساخته شده است، امنیت اطلاعات مشتریان ما در اولویت قرار دارد.

یکپارچگی با سایر سیستم ها

سازمان ها و شرکت های بزرگ بخش های مختلفی در کسب و کارشان دارند و باید نرم افزاری که انتخاب می کنند به صورت یکپارچه بخش های مختلف سازمان را به یکدیگر متصل کند تا فقط با یکبار ورود اطلاعات، در دیگر بخش ها نیز ذخیره شود.

سطح دسترسی در نرم افزار

در سازمان ها افراد بسیاری با نرم افزار حسابداری کار می کنند، نرم افزار آرپا این قابلیت را دارد که تا به هر کارمندی متناسب با پست و جایگاه خود به اطلاعات نرم افزار دسترسی داشته باشد.

گزارش های دقیق و منظم

نرم افزار مالی و حسابداری شرکتی آرپا امکان ارائه گزارشات را به صورت منظم و دوره ای را دارد. ارائه ی منظرم گزارشات به مدیران سازمان ها این امکان را می دهد تا کنترل دقیق تری را روی جریان های مالی داشته باشند.

به روزرسانی سیستم

شرکت آرپا همیشه در تلاش است برای بالا بردن امنیت و سرعت، نرم افزارهای خود به صورت دوره ای به روزرسانی کند و برای راحتی مشتریان امکانات و ویژگی های مفیدی را به نرم افزار اضافه می کند.

تعریف پشتیبان گیری خودکار

تمامی نرم افزارهای آرپا به صورت خودکار از اطلاعات سازمان پشتیبان گیری می کند و دیگر نیازی به پشتیبان گیری دستی نمی باشد، همچنین این قابلیت در نرم افزار وجود دارد که بسته به نیاز سازمان در هر زمانی که تعریف می کنید نرم افزار به صورت خودکار پشتیبان گیری کند.

زیر سیستم های نرم افزار مالی آرپا

به این نکته توجه کنید که نرم افزار مالی و حسابداری شامل  زیر سیستم های مختلفی می باشند و باید دقت داشته باشید که بر اساس نیاز کسب و کارتان انتخاب مناسبی در خرید نرم افزار حسابداری داشته باشید. در ادامه این مطلب زیر سیستم های نرم افزار حسابداری را معرفی می کنیم.

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری مهم ترین بخش و هسته اصلی یک سیستم مالی می باشد که تمامی محاسبات بر عهده این نرم افزار می باشد و امکانات بسیاری را در اختیار شرکت ها قرار می دهد. نرم افزار حسابداری به تنهایی امکانات مناسبی را در اختیار شرکت ها قرار نمی دهد، اما اگر از قابلیت یکپارچه سازی برخوردار باشد می توان امکانات و ویژگی های دلخواهی را به نرم افزار اضافه کرد تا تمامی نیازهای کسب و کارتان را پوشش دهد.

نرم افزار حقوق و دستمزد پرسنلی

این زیرسیستم از نرم افزار حسابداری شرکتی بر اساس نیازهای شرکت ها به طور تخصصی حقوق و دستمزد کارمندان را محاسبه می کند. محاسبه حقوق بسیار پیچیده و زمان گیر است که بدون نرم افزار ممکن است اشتباهاتی در محاسبات رخ دهد. این زیرسیستم بیمه، مالیات، وام، مساعده، جریمه، دیرکرد و … را به صورت خودکار محاسبه می کند.

نرم افزار انبارداری

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها که کسب و کار بازرگانی دارند و محصولاتی را به بازار ارائه می کنند که مدیریت آن برعهده نرم افزار انبار می باشد. با استفاده از نرم افزار انبارداری محاسبات ورود و خروج کالا راحت می شود و ما به هر کسب و کاری پیشنهاد می کنیم تا از نرم افزار انبار استفاده کنند.

نرم افزار خرید و فروش

با استفاده از نرم افزار خرید و فروش می توانید میزان فروش و سود حاصل از آن را مشاهده کنید. با استفاده از ان نرم افزارمالی می توانید آمار محصولات پرفروش خود را به صورت گزارش و نمودار مشاهده کنید.

سیستم خزانه داری

این زیرسیستم یکی دیگر از بخش های مهم نرم افزار حسابداری شرکتی می باشد که به طور کاملا تخصصی می تواند محاسبات وجوه نقد، چک ها، دریافتی ها و پرداختی ها را انجام دهد. تمامی شرکت ها برای کنترل گردش مالی، کنترل موجودی به این زیرسیستم نیاز اساسی دارند.

دارایی ثابت

این سیستم امکان نگهداری اطلاعات اموال و داراییهای ثابت شرکت شامل زمین، ساختمان، تأسیسات و … و داراییهای عملیاتی شامل ماشین آلات، تجهیزات و … همچنین ثبت هزینه های تعمیرات و نگهداری اساسی داراییهای ثابت را میسر می سازد.

 نرم افزار حسابداری تجاری

اساسا بین قوانین حسابداری و استانداردها تفاوتی وجودی ندارد و قوانین و گزارشات حسابداری استاندارد یکسان می باشد و بهترین نرم افزارهای مالی و تجاری، می توانند بیشتر نیازهای حسابداری و مالی شرکت ها را تامین کنند. اساسا حسابداری تهیه و تجمیع و ثبت و تلخیص اطلاعات مالی جهت گزارشات برون سازمانی و درون سازمانی میباشد. تفاوت در امکانات و تهیه گزارشات متنوع و ارتباط بین تمامی بخش های سازمان جهت جمع آوری و کنترل اطلاعات می باشد.

نرم افزارهای مالی مناسب تمامی شرکت های تجاری می باشند و این امکان را به شرکت ها می دهند که به صورت سفارشی گزارش های مورد نیاز خود را از نرم افزار دریافت کنند.

خرید نرم افزار های حسابداری تجاری شامل ابزارهایی می باشد که گزارش های مالی و عملکرد شرکت را در قالب نمودار ارائه می کند. این نمودارها می توانند عملکرد و سودآوری سازمان را به شکل کاملا ساده و دقیقی نشان دهد. اما برخی از نرم افزار های حسابداری سازمانی دارای نقاط ضعف می باشند که آرپا در نرم افزار جامع مالی خود با کمک مدیران مالی و حسابداری با تجربه این ضعف ها را از بین برده اند.

در شرکتها با حجم کاری بالا و تعداد نیروهای بیشتر، مدیرت مجموعه اهمیت قابل توجهی پیدا نموده و عملا تعداد افرادی که جمع آوری اطلاعات را بعهده خواهند داشت نیاز به مدیریت قوی خواهند داشت که خود سیستم بصورت هوشمند روال کاری را کنترل نموده و بصورت کارتابل حرکت نماید. دراین شرکتها به دلیل حجم بالای کاری یکسری کنترلها بصورت قوانین و یکسری تاییدیه ها بصورت سیستمی اجرا شده و مدیریت بصورت درختی عملیات کنترلی را سازمان دهی نموده و گزارشات را دریافت می نماید .

نرم افزار حسابداری سازمانی

سازمان های بزرگ محاسبات و عملیات پیچیده ای دارند و نیاز به یک نرم افزار حسابداری یکپارچه ERP دارند تا این پیچیدگی را مدیریت کنند. زمانی که سازمان بزرگی نرم افزار مورد نیاز خود را انتخاب می کند، از ارائه کنندگان نرم افزار اطلاعاتی شامل نحوه برقراری ارتباط با سایر شعب و شرکت ها، نمایش محصول و اطلاعاتی در مورد امنیت نرم افزار را درخواست می کنند.

نرم افزار حسابداری سازمانی در مقیاس بزرگتری ارائه می شود که مبتنی بر پایگاه داده ای رابطه ای طراحی شده است. این مدل نرم افزار قادر است رابطه های اطلاعاتی که با دیگر مجموعه ها دارند را نمایش دهد. این رابطه ها شامل شرکت های زیر مجموعه، بانک، مالیات و … می باشد.

نرم افزارهای مالی و حسابداری از اساسی ترین نیازهای شرکت ها و مدیران و حسابداران می باشند که با استفاده از این نرم افزارها هزینه و زمان کاهش می یابد و خطاهای محاسباتی به صفر رسیده می رسد. این نوع سیستم ها مناسب شرکت ها و سازمان هایی هستند که می خواهند مجموعه خود را به صورت یکپارچه مدیریت کنند.

اما ممکن است موقع تهیه نرم افزار این سوال وجود داشته باشد که کدام نرم افزار می تواند مناسب سازمان شما باشد. در بازار نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که امکانات متفاوتی با هم دارند، اما نرم افزار حسابداری یکپارچه آرپا یکی از بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی می باشد که با امکانات بالا و سفارشی و خدمات پشتیبانی بی نظیر انتخاب بیش از 2 هزار شرکت و سازمان بوده است.

شرکت نرم افزاری آرپا با فعالیت خود را از دهه هشتاد آغاز کرده است و سابقه طولانی در تولید نرم افزارهای مالی و حسابداری شرکتی دارد. نرم افزار آرپا قابلیت اتصال به سایر زیر سیستم های خود که شامل انبار، خزانه و … دارد که مناسب شرکت ها می باشد.

سوالات کاربران

نرم افزار حسابداری آرپا مناسب چه شرکت هایی است؟

نرم افزارهای آرپا مناسب شرکت ها تولیدی، پیمانکاری، بازرگانی و خدماتی می باشد.

آیا نرم افزار مالی آرپا از تعریف کدینگ حسابداری به صورت دستی پشتیبانی می کند؟

بله امکان استفاده از کدینگ حسابداری جامع سیستم و تهیه گزارشات استاندارد مالی به صورت دستی و اتوماتیک.

نرم افزار حسابداری آرپا شامل چند سطح می باشد؟

4 سطحی می باشد که تا 7 سطح قابل ارتقا می باشد

فهرست