حسابداری صادرات و واردات

آموزش حسابداری صادرات و واردات

شکست السالوادور در سرمایه گذاری بیت کوین

السالوادور کوچکترین کشور آمریکای جنوبی در سال 2021 اعلام کرد که ارز دیجیتال بیت کوین را به یک ارز دیجیتال قانونی تبدیل می کند. این طرح برای اولین بار در کنفرانس بیت کوین 2021 که در میامی برگزار شد، از طریق ویدئویی رسانه ای از نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، که برنامه کشور برای تصویب لایحه ای تصویب قانون جدیدی را به اشتراک گذاشت که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تبدیل می کند، عمومی شد.

بوکله در سال 2021 گفت که هدف از قانونی کردن بیت کوین به عنوان ارز رایج کشور برای آسان‌تر کردن ارسال حواله برای افراد ساکن در خارج از کشور است. در 9 ژوئن 2021، قانونی کردن بیت کوین توسط مجلس قانونگذاری کشور تصویب شد که 62 نماینده از 84 نماینده به آن رای مثبت دادند. سپس دولت اعلام کرد که 150 میلیون دلار برای حمایت از این قانون جدید در نظر گرفته است. مقامات السالوادور اعلام کردند که کسانی که برای تهیه کیف پول الکترونیکی Chivo  اقدام کنند، 30 دلار بیت کوین را در کیف پولشان هدیه میدهند.

اما، بیش از یک سال پس از پذیرش تاریخی کریپتو در این کشور، اوضاع آنطور که دولت السالوادور انتظار داشت پیش نرفت.

طبق یافته های یک مطالعه تحقیقاتی انجام شده توسط دانشگاه آمریکای مرکزی (UCA)، حدود 77 درصد از مردم السالوادور معتقدند که پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی در کشورشان یک شکست بزرگ بوده است.

علاوه بر این، ۷۵.۶ درصد از مردم اعلام کردند که امسال از ارزهای دیجیتال استفاده نکرده‌اند. چنین نتایجی که از این نظر سنجی به دست آمده است با توجه به تلاش های مدیریت السالوادور برای محبوبیت ارز دیجیتال شگفت آور است.

این ایده که دولت از بودجه عمومی برای پس انداز بیت کوین استفاده می کند نیز به مذاق شهروندان خوش نیامد، زیرا 77 درصد از آنها گفتند که چنین اقداماتی باید فورا متوقف شود. در مورد هدف اصلی السالوادور برای قانونی کردن بیت کوین که جهت تسهیل ارسال حواله برای شهروندان خود بوده است، بر اساس گزارش سپتامبر 2022 بانک مرکزی سالوادور نشان می دهد که تنها 2 درصد از حواله ها مربوط به ارزهای دیجیتال است.

ابوکیله بهترین زمان را برای سرمایه گذاری در بیت کوین را در سال گذشته انتخاب کرد زیرا بیت کوین در نهایت در نوامبر گذشته به بالاترین قیمت خود یعنی حدود 69000 دلار رسید. اما با توجه به ماهیت پرنوسان فضای کریپتو، دولت السالوادور با کاهش قیمت بیت کوین ضررهای شدیدی را تجربه کرد و در حال حاضر در تلاش است تا روند صعودی دیگری را ایجاد کند.

در زمان انتشار این خبر، بیت کوین با قیمت 19173 دلار معامله می شود که بیش از 70 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. حتی با وجود درخواست‌های مردم این کشور برای متوقف کردن این قانون، ابوکیله همچنان خوش‌بین است زیرا استراتژی آن‌ها هنوز به مرحله اجرا نرسیده است و معتقد است در بلند مدت جواب می دهد.دولت السالوادور به جای تمرکز بر انتقادات مردم، بخشی از منابع و صرف زمان را برای اهداف خود یعنی تبدیل شدن به مرکزی جهانی برای رمز ارز اختصاص می دهد.

منبع bitcoinist

نرم افزار حسابداری

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی هموار کرد

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست