حسابداری صادرات و واردات

آموزش حسابداری صادرات و واردات

گوگل ترنسلیت در چین تعطیل شد

گوگل که متعلق به آلفابت است در روز گذشته اعلام کرد که سرویس ترجمه گوگل را در سرزمین اصلی چین به دلیل «استفاده کم» تعطیل کرده است. این حرکت نشان دهنده پایان یکی از آخرین محصولات باقی مانده غول جستجوی اینترنتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان است. با تعطیلی رسمی گوگل ترنسلیت، وب سایت اختصاصی این سرویس در سرزمین اصلی چین اکنون کاربران را به نسخه هنگ کنگ این سرویس هدایت می کند.

با این حال، نسخه هنگ کنگ نیز در حالت عادی در سرزمین اصلی چین قابل دسترسی نیست. گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به دلیل استفاده کم از Google Translate، دسترسی آن را در سرزمین اصلی چین خارج می کنیم. بر اساس گزارش وب سایت CNBC، گوگل از سالیان گذشته رابطه خوبی با دولت چین نداشته است. این غول فناوری ایالات متحده موتور جستجوی خود را در سال 2010 به دلیل سانسور شدید دولتی آنلاین از چین خارج کرد. سرویس‌های دیگر آن مانند گوگل مپس و جی میل نیز توسط دولت چین مسدود شده‌اند.

در نتیجه، رقبای محلی مانند موتور جستجوی بایدو تنسنت و رسانه های اجتماعی در دیگر حوزه های اینترنت چینی در مناطقی از جستجو تا ترجمه تسلط یافته اند. گوگل این روزها حضور بسیار محدودی در چین دارد. برخی از سخت افزارهای آن از جمله گوشی های هوشمند ساخت چین هستند. اما نیویورک تایمز ماه گذشته گزارش داد که گوگل بخشی از تولید گوشی های هوشمند پیکسل خود را به ویتنام منتقل کرده است.

گوگل به دنبال این است که توسعه دهندگان چینی را وادار کند تا اپلیکیشن هایی را برای سیستم عامل اندروید خود در سطح جهانی بسازند که پس از آن از طریق فروشگاه Google Play در دسترس خواهد بود، حتی اگر در چین مسدود شده باشد. در سال 2018، گوگل با موتور جستجوی خود در حال بررسی ورود مجدد به چین بود، اما در نهایت پس از واکنش شدید کارمندان و سیاستمداران، این پروژه را کنار گذاشت.

کسب و کارهای آمریکایی در میانه تنش های مداوم در حوزه فناوری بین ایالات متحده و چین گرفتار شده اند. واشنگتن همچنان از دسترسی بالقوه چین به فناوری های حساس در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی و نیمه هادی ها نگران است. در ماه اوت، تراشه‌ساز آمریکایی انویدیا فاش کرد که واشنگتن فروش قطعات خاص این شرکت را به چین محدود خواهد کرد.

منبع cnbc

نرم افزار حسابداری
اپل تامین کنندگان خود را از چین خارج می کند

اپل از تامین کنندگان خود خواست که برای انتقال تولید به خارج از چین برنامه ریزی کنند

سهم مرورگر اج در بازار مرورگرها افزایش یافت

سهم مایکروسافت اج در بازار مرورگرها از 11 درصد عبور کرد

اهداف حسابداری اجتماعی

حسابداری اجتماعی چیست

اخراج کارکنان گوگل آلفابت

گوگل در حال آماده شدن برای اخراج 10000 نفر از کارکنان خود است

نقص امنیتی گوشی های اندرویدی

گوگل و دیگر سازندگان گوشی های اندروید نقص های امنیتی را اصلاح نکرده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست