مایکروسافت پتنت سنجش فشار خون روی سر ثبت کرد

چالش جدید و بسیار بزرگی که در سنسورهای استفاده شده در گجت های پوشیدنی و سلامتی قرار گرفته است ، سنجش فشار خون است بدون نیاز به اتصالات و کاف که در دست کاربر چندین بار تکرار میشد. مایکروسافت روز گذشته اختراعی را ثبت کرده است و اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از سنسورهای تشخیص فشار خون روی عینک منتشر کرده است .پتنت جدید مایکروسافت به کمک ترکیبی از سنسورهای اپتیکال که قادر به اندازه گیری پیوسته و همچنین ذخیره سازی پالس ها از ۳ منطقه مختلف از صورت کاربر می باشد .

دستگاه فشار سنج مایکروسافت علاوه بر این امکانات مجهز به سنسورهای اینرسی و یک واحد پردازش است که قادر به مقایسه امواج و پالس های ثبت شده و همچنین مجهز به کدرپالس شده است ، در واقع مدت زمان تاخیر رسیدن خون خارج شده از قلب و رسیدن آن خون به سه منطقه در صورت را ثبت می کند . مدت زمان کدرپالس در واقع یک اندازه گیری برای رفتار کوتاه مدت فشار سیستولیک کاربر می باشد . ارزیابی مایکروسافت نشان می دهد این اختراع جدید ردموندی ها هم خوانی بسیار خوبی با فشار خون واقعی دارد .

مایکروسافت معتقد است سنسور فشار سنج جدید می تواند به عنوان یک ابزار جدید و قابل قبول جهت اندازه گیری فشار خون در جامعه باشد ، دستگاه فشار سنج مایکروسافت دیگر نیازی به نوع فعالیت کاربر در طول روز ندارد ، همچنین این دستگاه می تواند با توجه به اندازه گیری پیوسته فشار خون اطلاعاتی مفیدی را برای گزشکان معالج قرار دهد . در حال حاضر فشار سنج های مورد استفاده نیازمند متوقف کردن فعالیت کاربر برای مدت زمان مشخص و بستن کاف بر روی دست کاربر می باشد .

منبع mspoweruser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست