مایکروسافت برای ایمن تر کردن ویندوز 12 سرویس MSDT را حذف می کند

حذف سرویس MSDT از ویندوز 12

مایکروسافت  آخرین بیلد را در کانال توسعه دهنده ویندوز 11 منتشر کرد. این بیلد که با شناسه 25276 منتشر شده است ، برخی از ویژگی های جدید را در تسک منیجر اضافه کرده است و همچنین تغییراتی در سیستم عامل ویندوز اعمال شده است. با این حال، انتشار این بیلد شامل موارد و برنامه هایی هستند که مایکروسافت برای به روز رسانی های آینده ویندوز را در نظر گرفته است.

بر همین اساس با توجه به قابلیت هایی که در این بیلد مشاهده شده است، تغییراتی که مایکروسافت اعمال کرده است تغییرات نسبتا بزرگی هستند.  به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد ابزار  (MSDT) را دو سال بعد در سال 2025 بازنشسته کند. ابزار MSDT سرویسی کاملا اختصاصی در سیستم عامل ویندوز است که به کارشناسان مایکروسافت این امکان را می دهد تا از راه دور سیستم های مشتریان را تجزیه و تحلیل کنند.

MSDT، در سال‌های اخیر، توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفت، هکرها با این سرویس می‌توانند برای اجرای کدهای از راه دور (RCE) سوء استفاده کرد. سال گذشته، دو آسیب‌پذیری Follina و DogWalk توسط محققان امنیتی کشف شد که یکی از آنها یک پچ غیر رسمی دریافت کرده بود. بر اساس احتمالات مایکروسافت در سال 2024 یا 2025 سیستم عامل جدید ویندوز 12 را منتشر می کند. بسیاری از کارشناسان معتقدند سرویس MSDT در ویندوز 12 وجود نخواهد داشت.

منبع neowin

نرم افزار حسابداری

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

Dennis Austin

خالق پاورپوینت درگذشت

رونمایی هواوی از گوشی تاشو mate X5

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up