chromebook-pixel-2015-5
 

گوگل اسیستنت به زودی به کروم بوک ها می آید


اگر شما امروز وبسایت گوگل Assistant را باز کنید امکانات این سرویس را مشاهده کنید در این سرویس نمای کلی از ابزار هایی مشاهده میشود که دستیار صوتی گوگل روی پلتفرم های مختلفی دسترسی دارد . این پلتفرم ها ازجمله گوگل هوم موبایل با سیستم عامل اندروید , ساعت اندروید Wear و تلوزیونی که با سیستم عامل اندروید راه اندازی میشود .
در حال حاضر این سرویس مشمول کامپیوترهای شخصی و کروم بوک ها نیست در لیست کاملا مشهود است . ولی شما اگر الان وارد گوشی اندرویدی خود در قسمت گوگل Assistant شوید و فهرست امکانات را مشاهده کنید , متوجه میشوید که این سرویس منابعی را برای پشتیبانی دستیار صوتی گوگل با کروم بوک ها در اختیارتان قرار داده است . اما این سرویس در حال حاضر برای برای کروم بوک ها فعال نیستند و فعلا پشتیبانی دستیار صوتی گوگل از این سیستم امکان پذیر نیست .
با این تصویری که در پایین مشاهده میکنید صحت داشتن این موضوع کاملا مشاهده میشود . میتوانید شما هم به این قسمت وارد شوید کافیست از موبایل خود دستیار صوتی گوگل Assistant را باز کنید و دکمه Explore را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید(این دکمه به رنگ آبی است و در قسمت بالا سمت راست مشاهده میشود ) . در این قسمت لیستی را مشاهده میکنید که با حرکت دادن اسکرول قسمت “Game & Fun” را پیدا کنید . وقتی وارد این قسمت شدید روی “Chat with your Assistant” ضربه بزنید و وارد این قسمت که شدید مانند تصویر زیر این محیط را مشاهده میکنید .

این تصویر گویای آن است که دستیار صوتی گوگل Assistant در این قسمت بر روی پلتفرم های گوشی هایی که سیستم عامل اندروید 6 به بالا دارند , گوشی های آیفون با سیسام عامل آی او اس 9 به بالا و همچنین کروم بوک ها در دسترسی کاربران میباشد .
این امکانات کاملا مشهود است . ما از (web) و یا (desktop) برای دسترسی به این قسمت استفاده نکردیم که بخواهیم با برنامه Allo دستیار صوتی گوکل Assistant را با پلتفرم های ویندوز و مک ارتباط بدهیم و از این سرویس در این پلتفرم ها استفاده کنیم چون اینجا دقیقا به "Choromebook" اشاره دارد. اما معنی این کار گوگل چیست ؟ به احتمال خیلی زیاد به زودی گوگل پشتیبانی دستیار صوتی گوگل Assistant از کروم بوک ها را اعلام خواهد کرد . این پشتیبانی باید فعال شود ! چون با اضافه شدن سرویس دستیار صوتی گوگل به کروم بوک ها قابلیت خوبی و قدرتمندی به پلتفرم کروم بوک میدهد و این پیشرفت بزرگ و مفیدی خواهد بود .
هیچ کس نمیداند این سرویس چه زمانی فعال میشود ! گوگل در اواخر همین هفته قصد دارد تا پیکسل بوک خود را معرفی کند احتمالا با همین رویداد این خبر را اعلام خواهد کرد و این سرویس برای کروم بوک فعال شود . هیچ چیز فعلا معلوم نیست که گوگل برای پیشرفت این سرویس چه راهکاری دارد , باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی رخ خواهد داد.
منبع droid-life
 

 
#Chrome_Book
#google_assisant
#دستیار_صوتی_گوگل