traffic-by-day-1-796x528
 

گوگل ابزار جیمیل متریکس را برای تحلیل سرویس ایمل معرفی کرد


امروزه اکثر مردم حداقل یک حساب کاربری جیمیل دارد ، برخی از افراد حتی چندین حساب کاربری جیمیل دارند. جیمیل یکی از پر طرفدارترین سرویس های ارسال و دریافت ایمیل می باشد .این سرویس در سال 2012 به رکورد 425 میلیون کاربر رسیده بود ، در حال حاضر سرویس جیمیل با 1 میلیارد کاربر آنلاین در سرتاسر دنیا می باشد . سرویس ارسال ایمیل شرکت بزرگ گوگل ، بسیار امن و قابل اعتماد می باشد . یکی دیگر از دلایلی که کاربران را سمت خود می کشد ، رایگان بودن این سرویس می باشد .گوگل به تازگی یک ابزارجدیدی با نام Gmail Metrix برای سرویس ایمیل خود معرفی کرد ، کاربران به وسیله ی این ابزار می توانند ایمیل های دریافتی و ارسالی خود را سازمان دهی کنند .

ابزار جیمیل متریکس می تواند اطلاعاتی در مورد میزان ایمیل های ارسال شده ، ایمیل های دریافتی ، تحلیل ایمیل های ارسالی و دریافتی را در اختیار کاربران بگذارد . به وسیله ی این ابزار کاربر می تواند میزان ایمیل های ارسال شده به یک شخص را بسنجد ، از دیگر قابلیت های جالب این ابزار این است که میانگین کلماتی که در ایمیل های ارسالی و دریافتی استفاده شده است را در اختیار کاربران قرار می دهد .

با اینکه سرویس ارسال ایمیل گوگل بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد ، ولی ابزار جیمیل متریکس رایگان نیست و کاربرای باید برای استفاده از امکانات این ابزار مبلغی را بپزدارند ، البته گفته می شود دو هفته استفاده از این ابزار رایگان می باشد .

از دیگر امکانات ابزار جیمیل متریکس ، تجزیه تحلیل تصویری یا مانیتورینگ را در اختیار کاربران قرار می دهد . با این قابلیت می توان زمانی که صرف پاسخ به ایمیل ها در نظر گرفته می شود را مورد سنجش قرار داد ، در کل با این قابلیت می توان میانگین زمانی که برای خواندن ایمیل و پاسخ دادن ایمیل انجام می شود را برای نمایش قرار می دهد ، بخصوص کارمندانی که برای ارسال و خواند ایمیل وقت می گذارند بسیار مناسب باشد .

منبع thenextweb