snapdragon-min
 

کروم بوک ها به تراشه ی ۸۴۵ مجهز می شوند


شرکت کوالکام پردازنده ی قدرتمند خود اسنپدراگون 845 را در اوایل سال جاری معرفی کرد ، با عملکرد فوق العاده ی این پردازنده داشته است ممکن است در دستگاه های بیشتری از این پردازنده استفاده خواهد شد . همچنین کامپیوترهای ویندوزی که از تراشه اسنپ دراگون 845 پشتیبانی میکنند تا اوایل سال 2018 به دست کاربران خواهد رسید ، طبق گزارشاتی که منتشر شده است گویا قرار است کروم بوک های مجهز به پردازنده اسنپ دراگون 845 که آخرین تراشه های کوالکام را پشتیبانی می کنند نیز به بازار بیایند . با توجه به اینکه کروم بوک ها از پردازنده های مبتنی بر ARM پشتیبانی می کنند ، اما تعجب اگر کروم بوک ها با پردازنده های اسنپ دراگون مجهز شوند چندان تعجب بر انگیز نیست . اگر کامپیوتر های مجهز به ویندوز 10 با تکنولوژی ARM توانسته اند از پردازنده های اسنپ دراگون پشتیبانی کنند ، پس کروم بوک ها نیز می توانند از این پردازنده ها پشتیبانی کنند . از سوی دیگر ، اگرچه کروم بوک ها از پردازنده های گوناگون مبتنی بر تکنولوژی ARM مجهز شده اند اما تا به امروز هیچ یک از کروم بوک ها از پردازنده ی اسنپ دراگون استفاده نکرده اند .

با این وجود شواهدی که اخیرا در کدهای کروم بوک مشاهده شده است ، نشان می دهد توسعه دهندگان کروم بوک ها در حال توسعه بورد جدیدی برای کروم بوک ها هستند که بتوانند از پردازنده ی اسنپ دراگون 845 پشتیبانی کنند . اما این شواهدی که از کدها بدست آمده است لزوما به این معنی نیست که دستگاه ساخته شده است و راهی بازار خواهد شد ، اما حداقل گویای آن است کروم بوک ها در حال توسعه با پشتیبانی از پردازنده های اسنپ دراگون 845 هستند . توجه داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین محصولی روزی به بازار بیاید ، اما واقعیت این است که این شرکت در حال کار بر روی این دستگاه است . به وضوح نشان می دهد که برنامه ریزی هایی برای توسعه این کروم بوک ها انجام شده است . اگر تمام این برنامه ریزی ها طبق روال پیش برود و آزمایش ها با موفقیت کامل همراه باشند ، می توانیم شاهد آن باشیم که کروم بوک های مجهز به اسنپ دراگون 845 در سال 2018 به بازار خواهد آمد . اسنپدراگون 845 آخرین پردازنده ای است که شرکت کوالکام به تازگی معرفی کرده است و تا چند ماه دیگر در هیچ دستگاهی عرضه نخواهد شد ، البته ابتدا در لپ تاپ های مجهز به ویندوز 10 و سپس در گوشی های موبایل به کار گرفته خواهند شد . کامپیوترهای با سیستم عامل ویندوز 10 در حال توسعه برای پشتیبانی از پردازنده ی اسنپ دراگون 845 است و تا نیمه ی دوم سال 2018 به بازار عرضه نخواهند شد .

کوالکام پردازنده ی اسنپ دراگون 845 را به 8 هسته سفارشی کریو 835 که در دو خوشه استفاده شده است مجهز کرده است و همچنین از پردازنده ی گرافیکی آدرنو 630 جدید است که جایگزین پردازنده ی گرافیکی آدرنو 540 شده است که در نسل پردازنده ی 835 استفاده شده بود . همچنین پردازنده ی 845 از رم LPDDR4 و از مودم ایکس 20 اسنپدراگون از نسل پنجم اینترنت 5G پشتیبانی می کند .

پردازنده ی جدید کوالکام بر پایه ی فناوری 10 نانومتری فین فت سامسونگ ساخته شده است و پیش بینی می شود عملکرد فوق العاده ی را از این پردازنده شاهد باشیم . شرکت شیائومی اولین شرکتی است که اعلام کرده از این پردازنده در شیائومی mi 7 استفاده خواهد کرد ، همچنین انتظار می رود دیگر شرکت ها نیز از این پردازنده ی قدرتمند در پرچمداران سال 2019 خود مانند گلکسی اس 9 سامسونگ استفاده شود . کامپیوتر های مجهز به سیستم عامل ویندوز با پردازنده ی اسنپ دراگون 845 سال 2018 در دسترس خواهند بود و باید منتظر ماند تا ببینیم کرم بوک ها نیز از پردازنده های اسنپ دراگون استفاده خواهند کرد یا خیر !

منبع androidheadlines