۹۱۲۲۸۸۳۶۲-jpg-0-min
 

کاهش ارزش ارزهای رمزنگاری شده همچنان ادامه دارد


بزرگترین ارز دیجیتالی ((بیت کوین)) هفته ی فاجعه باری را گذراند ، این ارز دیجیتالی در ماه های قبل نزدیک به قیمت 19 هزار دلار رسیده بود ولی امروز بیت کوین به قیمت 8500 دلار فروخته شد و سرمایه گذاران را نگران آینده ی این ارز دیجیتالی شده اند . طبق گزارشی که از CoinDesk منتشر شده است ، بیت کوین امروز با قیمت 9052 دلار به فروش می رسید ولی این قیمت سیر نزولی داشت و سپی با قیمت 7.695 دلار معامله می شد . در اوخر ارز رمزنگاری شده بیت کوین توانست کمی قیمت خود را بهبود بخشد و به قیمت 8.403 دلار رسید ، این قیمت پایین تر از نرخ ماه نوامبر سال 2017 است . بیت کوین بسیار بی ثبات است و تمام سرمایه گذاران را نگران کرده است و در این ماه از ارزش این ارزرمزنگاری شده کم شده است .

طبق گزارش CoinMarketCap دیگر ارزهای رمزنگاری شده از جمله اتریوم ، ریپل و لتیکوین در این مدت 20 الی 30 درصد کاهش ارزش داشته اند . ارز های دیجیتالی در سال گذشته توانستند ارزش بالایی را به ثبت برسانند ، به عنوان مثال بیت کوین در ماه دسامبر سال 2017 توانست رکورد ارزش 19783 دلار را ثبت کند . همین جباب قیمت باعث شد بسیاری از مردم حتی کسانی که وام مسکن گرفته اند پولشان را در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند .کاهش ارزش ارزهای رمزنگاری شده بسیار شدید و نگران کننده بوده است . اگر چه فعلا قوانین و مقررات نظارتی برای برای ارزهای دیجیتالی تعریف نشده است ، اما به نظر میرسد این نوسان قیمت سرمایه گذاران را ناراضی کرده است . کشور هند در اقدامی اعلام کرد ، ما ارز دیجیتالی را به عنوان ارز رسمی کشور معرفی نمی کنیم . کشور کره نیز اعلام کرده است به دنبال ایجاد یک ارز بومی برای موبادلات خود خواهد بود ، کشور چین نیز اعلام کرده است ، ارزهای دیجیتالی را نه به عنوان ارز رسمی کشور خود و نه برای مبادلات استفاده نخواهد کرد .

فیس بوک در چند روز گذشته اعلام کرد، تبلیغات برای ارزهای رمز نگاری شده را به عنوان بخشی از سیاست فریبنده خواهد بود و ما این امر را مسدود خواهیم کرد . ( لازم به ذکر است این ممنوعیت دائمی نیست ). با این حال ارزهای رمزنگاری شده جذابیت خود را از دست نداده اند . اخیرا شرکت سامسونگ در اوایل این هفته اعلام کرده است که در حال حاضر به دنبال تولید یک پردازنده ی اختصاصی برای معدن کاوی ارزهای رمز نگاری شده خواهد بود . کارت های گرافیکی در این روزها با افزایش قیمت روبه رو شده است ، در حالی که در بازار بسیار باکمبود موجودی رو به رو شده اند چرا که با کارت های گرافیکی می توان برای استخراج ارزهای دیجیتالی استفاده کرد .

منبع theverge