پیکسل ۲ گران تر با دوربینی بهتر


در سال 2016 شرکت گوگل از گوشی جدید خود با نام pixel نمایی کرد , این گوشی در بسیاری از تست ها از پرچمداران شرکت های بزرگ دیگری مانند سامسونگ و اپل خیلی بهتر عمل کرد.
تا چندی دیگر شرکت گوگل قرار است پیکسل 2 را معرفی کند , شایعاتی از مشخصات پرچمدار گوگل شنیدیم که قرار این گوشی جدید گوگل ضد آب باشد که معلوم نیست این خبر درست باشد یا خیر ولی احتمال آن بسیار بالاست .
اما گوگل دارد روی دوربین این گوشی کار میکند تا در عکس برداری در شرایط نور کم هم بتواند عملکرد خوبی داشته باشد دوربین این گوشی از مگاپیکسل بالایی برخوردار نیست اما توانایی های جالب و خوبی دارد , بیشتر فروش گوشی pixel به خاطر دوربین این گوشی بوده و گوگل میخواهد برای طرفداران پیکسل 2 را بهتر از گوشی قبلی بسازد.
برای پردازنده پیکسل 2 هنوز قطعی نشده است که از چهتراشهای استفاده خواهند کرد , گوگل در حال تست پردازنده های این گوشی از شرکت های کوالکام , اینتل و مدیا تک است . در خبر ها آمده است گوگل در کنار پیکسل 2 یک گوشی ارزان تر از پیکسل 2 خواهد ساخت با نام 2b , که این گوشی ضعیف تر از گوشی اصلی است. این گوشی همزمان با پیکسل 2 به بازار خواهد آمد و گوگل با این اقدام خود میخواهد گام بزرگی در صنعت موبایل بردارد و کسانی که توان خرید گوشی گران قیمت را ندارند بتوانند از این گوشی ارزان قیمت هم استفاده کنند.
در خبرها آمده است پیکسل 2 از گوشی قبلی 50 دلار گران تر خواهد بود , گران شدن این گوشی طبیعی است با اضافه شدن قابلیت های جدید قیمت هم بالا میرود در حال حاظر گوشی قبلی گوگل 650 دلار به فروش میرسد. هنوز تاریخ معرفی این گوشی معلوم نیست در هر حال باید منتظر گوشی شگفت انگیزی از گوگل باشیم .