۱
 

پنل ۲۵۰۰ پیکسلی سامسونگ برای واقعیت مجازی


امروزه رقابت بسیار بالایی در میان سازندگان هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده وجود دارد و موفیت در این زمینه نیازمند هدستی است که کیفیت بسیار بالایی در پردازش تصویر داشته باشد و این هدست ها نیازمند صفحه نمایشی با تراکم و چگالی بسیار بالایی است .
شرکت سامسونگ پنلی ساخته است که با چگالی 2250 پیکسلی خود هدست های واقعیت مجازی و واقعیت مجازی را توسعه داده است.شرکت سامسونگ قرار است جزئیات پنل ساخته شده را در نمایشگاه Information Display 2017 معرفی کند . این نمایشگاه از تاریخ 21 ماه می تا 26 ماه می در شهر لس آنجلس امریکا برگزار خواهد شد.شرکت سامسونگ اعلام کرد دلیل ساخت این پنل این است که هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیازمند صفحه نمایشی با وضوح بالای 2000 پیکسل بر اینچ است که ما توانستیم توسعه دهیم.
اندازه صفحه نمایش و تعداد پیکسل های پنل سامسونگ 1.96 اینچ و با وضوح 3840*2160 پیکسل است . سامسونگ با استفاده از یک لایه ی شیشه ای به جای یک لایه سیلیکونی که این با این کار میتوان نمایشگرهای بزرگتری را تولید کرد.هر پیکسل 11.28 میکرومتر و زیر پیکسل ها 3.76 میکرومتر است .
چالش های موجود در ساخت پنل های با وضوح فوق العاده بالا کاهش اندازه پیکسل و دخالت پیکسل ها با همدیگر است . برای حل این گونه مسائل سامسونگ سه فناوری را معرفی کرده است . در مرحله اول آرایش پیکسل ها در کنار یکدیگر را به روش stagger type تغییر داد و زیرپیکسل هارا به شکل مثلث در کنار هم قزار داد و بعد کانال ها را به میزان 25 درصد کاهش داد , این فرایند بگونه ای است که میتوان حفره های ارتباطی را با اندازه 1 میکرومتر و در مقیاس 4 میکرومتر تولید کرد.
شرکت سامسونگ در نظر دارد با استفاده از این تکنولوژی وضح فوق العاده پنل ال سی دی در نمایشگر هولوگرام با تولید تصویر سه بعدی استفاده کند .برای مثال برای ساختن چنین پنلی برای تلفن های هوشمند اندازه صفحه نمایش باید حداقل پنج اینچ و یا بزرگتر باشد تا بتوان نصاویر سه بعدی را تولید کند.
از آنجا که تکنولوژی جدید بر فرض آنکه از یک لایه ی شیشه ای استفاده میشود , آن را بیشتر برای افزایش اندازه صفحه نمایش از پنل های با وضوح فوق العاده بالا با استفاده از ویفر سیلیکون بسیار مناسب است.

پیکسل های پنل سامسونگ

پیکسل های پنل با چگالی 872 پیکسل