qualcomm-snapdragon-logo-ah-3-1-min

مطالب پربازدید

نرم افزار حسابداری نرم افزار خزانه داری نرم افزار مدیریت مشتریان

پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ چیپ ۱۰ نانومتری و با پردازنده گرافیکی Adreno 630


شرکت کوالکام به عنوان بزرگترین تولید کننده ی پردازنده های موبایل های هوشمند شناخته میشود . آخرین پردازنده تولید شده بالا رده ی این شرکت مدل اسنپدرگون 835 نام دارد ، اکثر شرکت های بزرگ از این پردازنده در پرچمداران خود استفاده کرده اند . اسنپ دراگون 835 به عنوان قوی ترین پردازنده در بازار شناخته میشود .

با پایان سال جاری به احتمال بسیار بالا شرکت کوالکام از پردازنده ی جدید خود رونمایی خواهد کرد .انتظار میرود پردازنده ی اسنپ دراگون 845 کوالکام در سال 2018 مورد استفاده بسیاری از پرچمداران بازار قرار بگیرد . طبق آخرین شایعاتی که از کشور چین منتشر شده است نشان میدهد شرکت کوالکام پردازنده ی اسنپ دراگون 845 را مانند مدل قبلی پردازنده ی 835 از تکنولوژی لیتوگرافی 10 نانومتری استفاده خواهد کرد .انتظار میرود در پردازنده ی 845 از 8 هسته پردازشی استفاده شود ، در واقع کوالکام در این پردازنده از 2 خوشه 4 هسته ای Cortex A75 و Cortrx A53 استفاده میکند . دلیل استفاده ی از هسته های دو خوشه ای در استفاده های با پردازش های ضعیف است ، هسته هایی که در Cortex A53 استفاده شده است مناسب پردازش های سبک است .

به نظر می رسد پردازنده ی جدید اسنپدراگون 845 از لحاظ پردازشی توان بالاتری نسبت به مدل سری قبلی خود ندارد ، ولی گفته می شود شرکت کوالکام در پردازنده ی جدید خود قدرت پردازشی گرافیکی GPU را نسبت به مدل قبلی خود بهبود بخشیده است . بر اساس گزارش ها و شایعاتی که منتشر شده است نشان می دهد کوالکام در اسنپ دراگون 845 از پردازنده گرافیکی 630Adreno استفاده خواهد کرد ، در مدل قبلی اسنپ دراگون 835 از پردازنده ی گرافیکی Adreno 540 استفاده شده بود .

فعلا اطلاعاتی از فرکانس های پردازشی در مدل اسنپ دراگون 845 منتشر نشده است ، با این حال بسیاری از منابع نزدیک اعلام کرده اند که پردازنده ی اسنپ دراگون 845 در مقایسه با مدل قبلی ارتقا چشم گیری نخواهد داشت . ولی در مصرف امیدواریم پردازنده 845 در مصرف انرژی در مقایسه با مدل قبلی از عملکرد خوبی بهره مند گردد . تولید کنندگان میتوانند با پردازنده ی اسنپ دراگون 845 گوشی هایی را تولید کنند که قدرت پردازشی محصولاتشان تفاوت زیادی با مدل های سال 2017 نداشته باشد و امکان این را دارند که گوشی های ساخته شده از مصرف باتری کمتری را نسبت به مدل های قبلی داشته بشند .

گفته می شود کوالکام مودم X20 که با سرعت 1.2 گیگابیت بر ثانیه است را در پردازنده ی اسنپدراگون 845 مورد استفاده قرار خواهد داد . گفتنی است کوالکام در ماه دسامبر پردازنده ی اسنپ دراگون 845 را معرفی خواهد کرد و در ماه ژانویه ی سال 2018 به دست تولید کنندگان بزرگ گوشی برساند ، گفتنی است بسیاری از سازندگان بزرگ گوشی های هوشمند از پردازنده ی جدید کوالکام در پرچمداران 2018 خود استفاده خواهند کرد .

همچنین پردازنده ی جدید اسنپدراگون 845 توانایی ساپورت از چهار دوربین را دارد ، کوالکام انتظار دارد تمام سازندگان از 2 سنسور در جلو و 2 سنسور دوربین در پشت گوشی استفاده کنند . با این حال اولین گوشی تولید شده با پردازنده ی اسنپدراگون 845 پرچمدار سامسونگ گلکسی اس 9 در دو مدل پردازنده ی ساخت خود سامسونگ و پردازنده ی 845 کوالکام خواهد بود .

منبع androidheadlines
 

 
#اسنپ_دراگون_845
#snapragon845