groove_music
 

پایان کار سرویس موسیقی مایکروسافت و همکاری با اسپاتیفای


شرکت مایکروسافت غول فناوری دوسال پیش در اقدامی تصمیم گرفت تا سرویس ایکس باکس موزیک (Xbox Music) را به Groove music تغییر نام دهد , مایکروسافت هدف از این کار خود را ارتباطی بهتر برای پخش موسیقی میان کاربران عنوان کرد . با اینکه این تغییر نام صورت گرفت اما مایکروسافت احساس میکرد که آثار پخش موزیک از زمان Zune مشاهده میشد با اینکه کاربران مایکروسافت از این موضوع اطلاع نداشتند . با این حال شرکت مایکروسافت تصمیم میگیرد سرویس موسیقی خود را متوقف کند و بجای آن با اسپاتیفای (Spotify) همکاری میکند.
کمپانی مایکروسافت حالا فروش اشتراک سرویس موسیقی خود را پایان میدهد , اما کاربران نگران نباشند کسانی که سرویس اشتراک موسیقی مایکروسافت را تمدید کرده اند تاپایان ماه دسامبر (بهمن) ارائه موسیقی از Groove Music و همچنین دانلود و دریافت در این تاریخ به پایان میرسد و کاربران باقی مانده اشتراک خود را نقدا دریافت میکنند.
در آغاز همکاری مایکروسافت با اسپاتیفای , این امکان وجود دارد تا به راحتی کاربران لیست پخش موزیک خود را که در Groove Music ذخیره داشتند به اسپاتیفای انتقال دهند و استفاده کنند. در هفته ی پیش رو شرکت مایکروسافت آپدیتی را برای ویندوز 10 ارائه میکند تا کاربرانی که در ویندوز به Insider دسترسی دارند بتوانند از Groove Music استفاده کنند . شرکت مایکروسافت و اسپاتیفای چندی پیش با هم به توافق رسیدند تا از اپلیکیشن اسپاتیفای در ویندوز 10 و ایکس باکس وان استفاده کنند.بنابر این جای تعجب نیست اسپاتیفای شریک اصلی مایکروسافت باشد تا کاربران از Groove Music به اسپاتیفای انتقال داده شوند.
شرکت مایکروسافت به طور کلی سرویس Groove Music را کنار میگذارد و با همکاری با رقیب خود مایکروسافت این امکان را به کاربران خود میدهد تا تمام لیست های پخش خود را که در OneDrive ذخیره کرده اند در اسپاتیفای به آنها دسترسی دشته باشند . کاربرانی که با پلتفرم اندروید و آی او اس از سرویس موسیقی Groove Music استفاده میکنند میتوانند از سرویس OneDrive تا پایان بهمن ماه از این سرویس استفاده کنند .شرکت مایکروسافت تمام کاربران سرویس موسیقی Groove خود را به سمت اسپاتیفای سوق میدهد و این برای اسپاتیفای بسیار سود آور خواهد بود , با این حال مایکروسافت هدفش نابودی آثار Zune بود و دیگر با اسپاتیفای رقابت نخواهد کرد بلکه شریک تجاری خود خواهد بود.
منبع theverge
 

 
#Spotify
#Groove_Music
#microsoft
#Xbox_One