whats-app
 

واتس اپ اشتراگ گذاری موقعیت مکانی زنده را اضافه کرد


فیسبوک اپلیکیشن های معروفی دارد که در میان آن ها واتس اپ در اضافه کردن قابلیت ها وامکانات مثل دیگر اپلیکیشن ها نمیتواند رقابت کند . ولی گاهی اوقات کمپانی فیس بوک امکانات جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه میکند , امروز قابلیت لایو لوکیشین (اشتراک گذاری آنلاین مکان نما) به واتس اپ اضافه شده است. اما این قابلیت جدیدی نیست چون این امکان را در نقشه گوگل و همچنین پیام رسان خود فیسبوک قابل استفاده است اما راه اندازی این 2 مورد برای گوگل مپ و پیام رسان فیسبوک در ماه مارس صورت گرفته است . بعد از گذشت 7 ماه این قابلیت به واتس اپ نیز اضافه شده است .
قابلیت جدید واتس اپ تا چند هفته ی دیگر برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس منتشر میشود.به اشتراک گذاری موقیت مکانی آنلاین با قابلیت رمزگذاری ویژه ای است که شما به وسیله این قابلیت میتوانید موقعیت آنلاین خودتان را برای کسی که شما میخواهید و همچنین میتوانید مدت این اشتراک گذاری را تعیین کنید و یا بخواهید در هر زمان که خواستید این اشتراک گذاری را پایان دهید میتوانید به اشتراک قرار دهید .

شما برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید صفحه ی گفت و گو خصوصی و یا گفتگوی گروهی را باز کنید , دکمه Attach را بزنید و سپس Location را انتخاب کنید . بعد از آن Share Live Location گزینه ای است که شما میتوانید مدت زمان این اشتراک گذاری را تعین کنید تا در چه زمانی این اشتراک گذاری شروع شود و چه زمانی پایان یابد و در ادامه Send را انتخاب میکنید تا این اشتراک گذاری موقعیت زنده ی شما ارسال شود.
همچنین باید بدانید اگر شما موقعیت زنده خود را در گروهی به اشتراک قرار دهید تمام اعضای آن گروه میتوانند موقعیت شما را مشاهده کنند . اگر در گروه بیش از یک نفر موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارد اپلیکیشن موقعیت جغرافیایی آنلاین آن هارا در قالب یک نقشه به اشتراک میگذارد و این قابلیت بسیار جالب است میتوانید فاصله ی خود را با دیگران را در یک نقشه مشاهده کنید.

gsmarena
 

 
#iOS
#Android
#Whatsapp