۱۵۱۳۱۰۴۳۰۴_unifi-data-platfrom-gets-ai-assisted-guidance-with-onemind-min
 

هوش مصنوعی علی بابا توانست نمره بالاتری از هوش انسان بگیرد


کمپانی علی بابا در گزارشی که ارائه داده است ادعا می کند توانسته است با شبکه های عصبی توسعه یافته خود نمرات بسیار بالایی را کسب کند .غول پژوهشگاهی چینی که که اطلاعات علمی و فناوری در آنجا به ثبت می رسد گفته است : هوش مصنوعی علی بابا در مسابقه ای که در دانشگاه استفورد برگزار شده است توانسته در مسابقه Standford Question Ansering Dataset و یا به Squad معروف است امتیاز 82.44 را ثبت کند در صورتی که آخرین امتیازی که هوش انسان در این مسابقه به ثبت رسانده بود توانسته بود 82.304 امتیاز را بدست آورد .

در مسابقه ای که در دانشگاه استفورد به نام Squad برگزار می شود بیش از 100 پرسش و پاسخ را در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که منابع این سوالات از 500 مقاله ی ویکی پدیا گرد آوری شده است . شرکت کنندگان برای اینکه بتوانند به این پرسش ها پاسخ دهند ابتدا باید بتوانند یک مدل مبتنی بر یادگیری زبان ماشین را توسعه بدهند .مدل هایی که توسط شرکت کنندگان توسعه داده می شوند ابتدا توسط Squad مورد ارزیابی قرار می گیرند و سپس مدل را برای تست های نهایی آماده می کنند .

در مسابقه Squad دانشگاه ها و شرکت های بزرگی شرکت می کنند که به عنوان مثال می توان تنسنت ، گوگل ، آی بی ام ، مایکروسافت ، سامسونگ ، دانشگاه تل آویو و دانشگاه ملی کره جنوبی را مثال زد . تعدادی از این شرکت ها و دانشگاه ها در سال های قبل شرکت کرده بودند از جمله مایکروسافت آسیا که توانستند نمره قبولی 82.136 را در 17 دسامبر سال 2017 کسب کنند ، در حالی که نمره قبلی 79.199 بود . اما اخیرا Squad نام دو کمپانی را مایکروسافت آسیا و علی بابا را به عنوان شرکت هایی که توانسته اند نمرات بالاتری از هوش انسان را دریافت کنند اعلام کرد ، کمپانی مایکروسافت آسیا در تاریخ 3 ژانویه و علی بابا در 5 ژانویه سال جاری با شرکت در این مسابقه توانسته اند به امتیاز بالا تر از هوش انسان دست یابند .

کمپانی علی بابا در توضیحاتی که در مورد هوش مصنوعی خود داده است عنوان کرده است : در توسعه این سیستم ما ازیک سری از پاراگراف ها که به صورت سلسله مراتب برای شروع استفاده کردیم و در ادامه با شناسایی کلمات می تواند به هدف خود دست یابد . کمپانی علی بابا چندی پیش هوش مصنوعی خود را در جشنواره خرید یک روزه برای پرسش و پاسخ در اختیار عموم قرار داده بود .

منبع zdnet