نسخه جدید ویندوز ۱۰


شرکت مایکروسافت غول دنیای نرم افزار در حال ساخت نسخه جدید ویندوز 10 است . شرکت مایکروسافت قرار است برای سیستم های ضعیف و تبلت های سرفیس خود که از مشخصات ضعیفی برخوردار هستند ویندوز سبکی طراحی کند تا با این بتوانند این سیستم ها به راحتی ویندوز را اجرا کند. خبرها حاکی از آن است که مایکروسافت درحال ساخت windows 10 cloud است.
این نسخه از ویندوز 10 کمی محدود تر و سبک تر شده اما همان نسخه اصلی است .چندی پیش مایکروسافت ویندوز 10 را روی دستگاه های ARM اجرا کرد , پس با این وجود ساخت ویندوزی سبک تر برای این دستگاه ها ساخته شده است . به احتمال خیلی زیاد windows 10 cloud برای دستگاه های موبایل ساخته شده است که از تکنولوژی ARM بهره میبرند.
مایکروسافت با این کارش میخواهد برای موبایل سیستم عاملی طراحی کند تا کاربران از کار با این سیستم عامل لذت ببرند و طرفداران ویندوز فون بیشتر شود. مایکروسافت اعلام کرده است که در طی چند سال آینده شرکت اپل را از رقابت کنار بزند.
مایکروسافت اعلام نکرده است که زمان دقیق عرضه این ویندوز در چه زمانی است , اما به احتمال زیاد در اواخر سال جاری با اولین سرفیس فون راهی بازار شود .