win10-4
 

مایکروسافت رابط کاربری جستجوی جدید را در ویندوز ۱۰ ارائه میدهد

شرکت مایکروسافت ویندوز 10 را در نسخه های مختلفی به بازار عرضه کرده است و به طور مرتب آپدیت های ویژه ای را برای این سیستم عامل محبوب ارائه میکند . در آپدیت های ارائه شده تغییرات قابل توجهی در ویندوز 10 مشاهده میشود . خبری منتشر شده است که نشان میدهد شرکت مایکروسافت قصد دارد در رابط کاربری قسمت جستوجوی سیستم عامل 10 تغییراتی را اعمال کند .

در آخرین نسخه ارائه ارائه شده ویندوز 10 کاربرای برای جستجوی فایل ها ، اطلاعات ، وب و اپلیکیشن ها از رابط کاربری کورتانا انجام میشد که کمی این کار گیج کننده و غیر ضروری به نظر می رسید . در اغلب موارد کاربران برای جستجوی چیزهای که نیاز دارند نمیخواهند که با دستیار صوتی کورتانا به جستجو بپردازند . اکنون مایکروسافت تصمیم گرفته است تا رابط کاربری جستجوی ویندوز 10 را تغییر و اصلاحاتی را اعمال کند . در آخرین نسخه Redstone 4 میتوان یک این رابط کاربری جستجو را به صورت دستی در ویندوز 10 فعال کرد ، شما میتوانید از طریق ویرایش قسمت رجیستری این رابط کاربری را فعال کنید .

با فعال کردن این قابلیت در بخش رجیستری وقتی کاربر روی آیکون کورتنا کلیک میکند (جستجوی کورتانا پنهان میشود) و رابط کاربری جستجوی جدید در وسط صفحه نمایش کاربر نمایان میشود . این رابط کاربری بسیار شبیه به رابط کاربری اپل در سیستم عامل خود است ، این رابط کاربری در سیستم عامل مک سیرا مشاهده شده است . شما برای فعال کردن این بخش میتوانید در آدرس زیر که قرار داده شده است در ویندوز 10 مراجعه کنید و این قسمت را فعال کنید ، توجه داشته باشید این قابلیت در حال آزمایش میباشد و امکان دارد در عملکرد دچار اشتباهاتی شود .

1 – ابتدا شما باید در بخش Run سیستم در کادر جمله regedit را وارد کنید و OK را بزنید .
2 – وارد این آدرس شوید HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search\Flighting\
3- بعد از وارد شدن به آدرس بالا روی Flighting راست کلیک کنید و یک کلیدجدید ایجاد کنید و نام این کلید را Override قرار دهید .
4- بعد از ساخت کلید در داخل پوشه Override راست کلیک کنید و یک DWORD 32bit ایجاد کنید و نام آن راImmersiveSearch بگزارید و مقدار آن را 1 دهید و بعد کامپیوتر خود را خاموش کنید . با بالا آمدن سیستم عامل میتوانید از این رابط کاربری جدید استفاده کنید .

البته توجه کنید که این قابلیت هنوز به طور رسمی از مایکروسافت اعلام نشده است ممکن است به زودی معرفی شود و یا کلا این قابلیت حذف شود و ارائه نشود .
منبع central