۶a0120a5580826970c01bb0995d901970d-800wi
 

مایکروسافت خوش بین به آینده سرفیس


در همین امروز خبری از شرکت ARM منتشر شد که محصولات مایکروسافت از جمله نوت بوک ها و کامپیوتر های (لبتاب و تبلت) با سیستم عامل ویندوز 10 و پردازنده کوالکام در اواخر سال جاری به بازار خواهد آمد . آشکار است که شرکت بزرگ مایکروسافت به همین راحتی توانایی رقابت با شرکت اپل را ندارد و به همین دلیل شرکت مایکروسافت قصد دارد با تغییراتی در روند کار خود و از محصولاتی که مبتنی بر ARM هستند و شرکتهایی نظیر هواوی , لنوو و دیگر شرکتهایی که به طور کامل از آن پشتیبانی میکنند را رو نمایی کند. دیروز مایکروسافت در گزارشی اعلام کرد که در بخش سیستم های ابری بسیار موفق بوده اند و بیشتر از انتظار ها بوده است اما در 3 ماه اول سال جاری فروش محصولات سرفیس 25% کاهش داشته است .
شب گذشته سازمان CNBC در گزارشی اعلام کرد که علت این موضوع کمبود در بخش More Personal Computing است و شامل تبلت های سرفیس ویندوز و سخت افزار میشود , میزان درامد در بخش محصولات و نرم افزار های تجاری 8.84 میلیارد دلار بوده است که این میزان کمتر از میزان انتظار 9.22 میلیارد دلار بوده است و در مقایسه با سال گذشته 7% کاهش داشته است (بر اساس گزارش street account). درآمد در بخش فروش سرفیس با 26% کاهش به 831 میلیون رسیده است و این میزان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و تا به بازار آمدن محصولات جدید همین روند باقی خواهد ماند.
سازمان CNBC با تماسی که با شرکت مایکروسافت داشتند مدیران مایکروسافت این کاهش درامد را به دلیل فروش کم سرفیس پرو اعلام کرده است و یکی دیگر از دلایل فروش این محصولات رشد شدید کامپیوتر هایی از نوع (لبتاب و تبلت ) بوده است.
در ماه اکتبر شرکت مایکروسافت از سیستم جدید سرفیس خود رونمایی کرد که این سرفیس نوعی دسکتاپ فوق حرفه ای است , شرکت اپل هم در همان مراسم از لبتاپ جدید خود با قابلیت تاچ بار رو نمایی کرد که بسیار مورد توجه همگان قرار گرفت. محصولات شرکت مایکروسافت فروش قابل توجهی نداشتند اما اپل توانست در فروش لپتاب های جدید خود بسیار موفق ظاهر شود. شرکت مایکروسافت با معرفی محصولات 2-in-1 لبتاپ های مبتنی بر ARM در اواخر سال جاری میتواند از این شرایط خارج شود. و شایعاتی منتشر شده است که شرکت بزرگ مایکروسافت دارد بر روی نسل جدید موبایل هوشمند سرفیس کار میکند و در آنطرف هم قصد دارد وارد بازار آموزش شود و گوگل کروم را پشت سر بگذارد.
شرکت بزرگ مایکروسافت کماکان از سرفیس خود نا امید نمیشود و مطمن است در بازار کار و تجارت میتواند مفید واقع شود. اما در بازار محصولاتی همچون دسکتاپ تبلت لپتاپ و سیستم های یکپارچه نمیتواند با اپل رقابت کند. مایکروسافت در حال تولید سرفیس های جدید است و باید منتظر محصولات جدید و در خور رقابت باشیم.

patentlyapple