lenovo-flex-11-chromebook-ah-6-min
 

مایکروسافت پشتیبانی گوگل کروم از آفیس اندروید را تائیید کرد


مایکروسافت در همین هفته به طور رسمی در وبلاگ خود خبر از بروز رسانی جدیدی که در همین هفته در مجموعه آفیس خود خبر داد.در این به روز رسانی که در همین هفته انجام خواهد شد مایکروسافت خبر از پشتیبانی مجموعه نرم افزارهای آفیس اندروید را در کروم بوک های گوگل خواهد بود . در روزهای اخیر شاهد این بودیم که به طور ناگهانی تعدادی از مدل های کروم بوک به طور ناگهانی با مجموعه آفیس اندروید در فروشگاه گوگل استور سازگاری پیداکرده اند ،در آن زمان حرفی از به روزرسانی و پشتیبانی مجموعه نرم افزار های آفیس اندروید از گوگل کروم ها نبود . یقینا این اتفاق رابطه ی مستقیمی با این به روزرسانی دارد .

توجه کنید ، شرکت مایکروسافت زمان دقیق این به روزرسانی را عنوان نکرده است و تا زمانی که پشتیبانی کامل گوگل کروم هاازآفیس اندروید صورت نگیرد این خبر صحت نخواهد داشت . در عوض طبق بیانیه ی کوتاهی که شرکت مایکروسافت منتشر کرده است قرار است در اوایل هفته پیش نمایشی از پشتیبانی آفیس اندروید در گوگل کروم را منتشرکنند. در حالی که سازگاری آفیس اندروید برای گوگل کروم بوک ها صورت گرفته است ، ولی مایکروسافت عنوان کرده است که فعلا به دلیل اینکه اپلیکیشن آفیس اندروید بر پایه اندروید ساخته شده است بهینگی لازم را با گوگل کروم بوک ها را ندارد و کاربرانی که میخواهند این اپلیکیشن را در گوگل کروم بوک خود نصب کنند باید منتظر برخی اشکالات و خطاها در اجرای این اپلیکیشن داشته باشند .

شرکت مایکروسافت همچنین از نحوه در دسترس بودن این قابلیت برای کاربرای خبر داد ، به نظر میرسد دسترسی این اپلیکیشن برای گوگل کروم ها به راحتی قابل استفاده نیست . کاربران نمیتوانند از گوگل استور اپلیکیشن را تهیه کنند و از آن استفاده کنند ، کاربر ابتدا برای استفاده از این اپلیکیشن ابتدا باید اشتراکی از سرویس آفیس 365 را فعال کند تا بتواند از تمام پنانسیل کامل این اپلیکیشن استفاده کند .

منبع androidheadlines