۱۰۲۲_microsoft-min
 

مایکروسافت اپلیکیشن Delve آفیس را از فروشگاه ویندوز حذف کرد


در سالهای اخیر شرکت مایکروسافت برای راهنمایی و کاربران اپلیکیشنی را به مجموعه نرم افزار آفیس اضافه کرد . در سال 2014 اپلیکیشن Delve زمانی معرفی شد که ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل شرکت مایکروسافت معرفی شد.بعد از گذشت چند سال اگر شما در فروشگاه اپل اپلیکیشن Delve را جستجو کنید دیگر آن را در فروشگاه پیدا نمی کنید ولی مایکروسافت پشتیبانی این اپلیکیشن را در نسخه های اندروید و آی فون را همچنان دارد .

شرکت های نرم افزاری طبق معمول اپلیکیشن هایی که محبوبیت و کارایی زیادی ندارند را بعد از مدتی آن را حذف میکنند .اما مسئله ای که باعث میشود این موضوع جاب به نظر برسد،در سال 2014 نام اپلیکیشن Delve در ابتدای سخن رانی خانم ساتیا نادلا آمده بود، سخنرانی نادلا متنی 3000 کلمه ای بود که اهداف و دیدگاه خود برای شرکت شامل برنامه های دقیق و منظمی بود .

در آن سخنرانی ساتیا نادلا اپلیکیشن Delve را به عنوان یکی از دو نمونه موجود معرفی کرد که با بهره مندی از (هوش مصنوعی ) میتواند با توجه به حوضه کاری شما پردازش کند و حتی میتواند به طور اتوماتیک اطلاعا و موضوعاتی که شما در زندگی نیاز پیدا میکنید را جستجو و برای شما پردازش کند.
همچنان در ادامه سخنرانی ..... مردم میتوانند به راحتی ملاقات و همکاری های لازم را انجام بدهند ، آن ها میتوانند ایده های خود را به شیوه و روش های جدیدتر بیان کنند . کاربران میتوانند جادوی هوش حاصل از محیط را در کورتانا و Delve تجربه کنند .

چند سال طول کشید تا بتوانیم اپلیکیشن Delve را توسعه بدهیم . اپلیکیشن دلو قابلیت های بسیار جالبی را دارد ، میتوان به امکاناتی چون قرارهای ملاقاتی راکه دارید ، شبکه های اجتماعی ، پیام های شما موجود در ایمیل ها و مدارک شرکت که در آفیس 365 موجود میباشد جستجو کند و تمام موارد مورد نیازنتان را بدون کوچکترین اشتباهی پردازش میکند . ما تمام تمرکزمان را را روی نوار وظیفه جستجوی ویندوز 10 کرده ایم ، هدف از بهبود جستجو در سیستم عامل محتوا ، افرادی که در سازمان وجود دارند و اطلاعاتی که در سیستم شما در دسترس باشد است .

ردموندی‌ها علاوه بر نوار جستجوی ویندوز، قصد دارند نوار جستجوی آفیس ۳۶۵ را نیز بهبود ببخشند.
شرکت مایکروسافت در مورد تکنولوژی دلو میگوید:
اپلیکیشن Delve همچنان یک سرویس هوشمند و مهم در جستجوی آ،یس 365 است ، میلیون ها نمفر در سرتاسر دنیا با اسنفاده از اپلیکیشن دلو به جستجوی اطلاعات در آفیس 365 میپردازند .اپلیکیشن Delve کماکان در اندروید و آی اوس در دسترس است و پشتیبانی های لازم انجام میشود . اپلیکیشن Delve فقط برای ویندوز 10 دیگر ارائه نمیشود ، ولی کاربران میتوانند در ویندوز 10 به نتایج جستجوی دیگران و برخی از اطلاعات درون سازمان دسترسی داشته باشند . همچنین ما از تکنولوژی اپلیکیشن Delve در ارائه ی جستجوی بهتر در ویندوز و آفیس 365 استفاده خواهیم کرد .

منبع