volkswagen-evs
 

فولکس واگن تا سال ۲۰۲۱ خودروهای خودران ارائه میکند


بسیاری از خودرو سازان تولید خودروهای خودران را در آینده خود هدف قرار داده اند و گروه خودروسازی فولکس واگن که قدمت زیادی در تولید خودرو دارد مانند خودرو سازان دیگر در آینده ی نزدیک خودروهای خودران خود را به بازار ارائه میکند . بر اساس گزارش خودرو نیوز فلکس واگن این شرکت آلمانی تا سال 2021 ناوگانی از خودروهای EVs (خودرو خودران) را برای خدمات رسانی معرفی میکند.
آقای یوهان رئیس استراتژی دیجیتالی بخش خودروهای خودران شرکت بزرگ فولکس واگن در گزارشی عنوان کرده است :
فولکس واگن اولین ناوگان خودروهای خودران خود را در سال 2021 به دو تا پنج شهر در سراسر جهان خواهد فرستاد , مردم میتوانند برای استفاده از این سرویس خودروهای خودران از طریق این دو سرویس Moia و Gett که شرکت فلکس واگن ارائه میکند درخواست کنند. این ناوگان خودران از پنج سطح برای ارائه خدمات به مردم با خودروهای ون , وانت و کامیون هدایت میشوند و به هر آدرسی یا شهری که دستور میگیرند به آنجا فرستاده میشوند. البته هنوز این ناوگان مورد آزمایش قرار نگرفته است و به زودی در شهر ولفسبورگ آلمان مورد آزمایش و بررسی قرار میگیرد.

خودرو سازان دیگر هم همین هدف را پیش رو دارند , شرکت فورد هم اعلام کرده است تا سال 2021 خودروهای خودران خود را به بازار ارائه خواهد کرد . شرکت ژاپنی نیسان هم در یک برنامه 6 ساله عنوان کرده است که ناوگان تاکسی رانی خود را با ربات راه اندازی میکند . به همین ترتیب دیگر خودروسازان بزرگ مانند مرسدس بنز و بوش برنامه ارائه خودروهای خودران خود را تا دهه آینده به دنیا معرفی میکنند , این یک شاهکار است که میتواند خدمات حمل و نقل را در دنیا بهبود بخشد . فولکس واگن از یک خودروی خودران به نام سدریک (sedric) در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش دراورد این طرح مفهومی میتواند نگاه کلی از این محصول را که در برنامه های خودرو سازان است نمایش دهد. آقای ماتیاس مولر مدیر عامل گروه خودروسازان فولکس واگن در نمایشگاه فرانکفورت عنوان کرد : شرکت فولکس واگن روی ایده های بزرگی تمرکز دارد , خودرو سدریک فقط برای ارائه خدمات داخل شهری محدود نشده است هدف ما این است که خدمات حمل و نقل را وسیع تر کنیم و خدماتی نظیر تحویل خودرو و حتی در خدمات سنگین تر تجاری هم خدمات داشته باشیم.

منبع motortrend