alibabacomdan-min
 

علی بابا ۱۵ میلیارد دلار در بخش هوش مصنوعی سرمایه گذاری میکند


کمپانی بزرگ علی بابا که در حوزه تجارت فعالیت میکند هفته ی گذشته به طور رسمی اعلام کرد طی سه سال آینده 15 میلیارد دلار در زمینه فناوریهای پیشرفته از جمله محاسبات کوانتومی و هوش مصنوعی قرار دارند سرمایه گذاری خواهد کرد. علی بابا یکی از غول های تجارت الکترونیک در کشور چین است , این کمپانی قصد دارد 7 آزمایشگاه بزرگ را در راستای این پروژه در شهر های سن متئو , کالیفورنیا آمریکا , بولیوی , واشنگتن , شهر بیجینگ , مسکو و تلاویو احداث خواهد کرد .
علی بابا برای شروع سرمایه گذاری خود در فناوری های پیشرفته نیازمند تاسیس آکادمی جدیدی است و برای این آزمایشگاه ها در سراسر جهان دانشمند و محقق جذب خواهد کرد. نام آکادمی تازه تاسیس شده DAMO Academy است , این آکادمی تمرکز خود را بر روی موضوعاتی مانند امنیت شبکه , اینترنت اشیا , یادگیری ماشین و همچنین پردازش زبان طبیعی فعالیت خواهد کرد. آقای جف ژانگ مدیر ارشد بخش فناوری کمپانی علی بابا در بیانیه ای مربوط به همین موضوع گفت :
ما قصد داریم تکنولوژی های جدید و پیشرفته را کشف کنیم چون باعث میشود برای تمام کاربران مان و حتی خودمان از کارایی های بیشتر و همچنین امنیت شبکه ی بالا که موجب افزایش کسب و کارمان میشود استفاده کنیم . این آکادمی یک هیئت مشاوره ای متشکل از معلمان و محققان را تشکیل خواد داد و هدف مهم این آکادامی تعین دقیق بر روی موضوعات خاص و مهمی است که به دنبالشان هستند. هوش مصنوعی روز به روز در حال پیشرفت است و بسیاری از شرکت ها از این فناوری برای استفاده از سرویس های قدرتمندی مانند سرویس های صوتی دیجیتال مانند Alexa و Siri استفاده میکنند .
در این میان میتوان به بزرگترین قهرمانان در این حوزه به آقای مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک اشاره کرد که به تازگی در مورد این فناوری گفته است : تکنولوژی هوش مصنوعی میتواند برای شناسایی بیماران بسیار بهتر عمل کند و حتی در حمل و نقل و رانندگی امن تر عمل کند. با این حال بسیاری این موضوع را برای بشریت بسیار خطرناک عنوان کرده اند گفته میشود این فناوری باعث میشود بسیاری از آدم ها در هر شغلی کار خود را از دست خواهند داد.
علی بابا هدف از این سرمایه گذاری را ایجاد شغل عنوان کرده است این کمپانی با این هدف خود قصد دارد تا 20 سال آینده 100 میلیون شغل را برای 2 میلیون نفر ایجاد کند . این کمپانی در اوایل سال جاری از پروژه ی خود در کشور امریکا خبر داد , علی بابا قصد دارد در کسب و کارهای کوچک در امریکا کمک کند تا در چین محصولاتشان را به 443 میلیون مشتری در چین بفروشند .
منبع usatoday
 

 
#alibaba
#هوش_مصنوعی