smsung_oled-0
 

صفحه نمایش سامسونگ قابلیت کشش دارد


شرکت سامسونگ در بخش (صفحه نمایش)display اخیرا در محصول جدیدی را در کنفرانس Display Week معرفی کرده است , در این کنفرانس در کل برای فناوری های نوین صفحه نمایش است که شرکت های تولید کننده در این کنفرانس از ایده ها و محصولات جدیدی که تولید میکنند را مورد بررسی قرار میدهند, در کنفرانس قبل بعضی از سازندگان از طرح های جالب و خلاقانه ای رونمایی کردند.
رتبه نخست این کنفرانس نمایشگری است که 9.1 اینچی OLED است , این صفحه نمایش قابلیت خم شدن و رول شدن و حتی میتوان این صفحه نمایش را کشید صفحه نمایش مذکور قابلیت کشش دارد تغییر اندازه میدهد و دوباره به حالت اولیه برمیگردد , این طرح را شرکت سامسونگ معرفی کرده است که رتبه نخست را به خود اختصاص داده و برخلاف صفحه نمایش های انعطاف پذیر دیگر که ساخته شده است و اکثرا آن صفحه نمایش ها فقط این امکان را دارند که در یک جهتی خم شوند , ولی نمونه تولید شده توسط سامسونگ میتواند در دو جهت خم شود .
تاکنون زمان دقیقی از عرضه این محصول شگفت انگیز اعلام نشده است و معلوم نیست که این صفحه نمایش میتواند بر روی یک محصول واقعی ساخته شود یا نه , به هرحال با این مشخصات نمایشگر جالبی به نظر میرسد.
رتبه بعدی یک صفحه نمایش 1.96 اینچی است که با رزولوشن 3840 *2160 ساخته شده است , این صفحه نمایش میتواند در هدست های واقعیت مجازی VR و AR استفاده شود و میتواند با تصاویر واضح تر و بدون دیدن پیکسل ها تصاویر فوق العاده ای را پردازش کند.اگر بخواهیم با هدست دیگری مقایسه کنیم مثلا هدست Oculus که با کیفیت تصویر 1080*1200 پیکسل است . صفحه نمایشی که شرکت سامسونگ ساخته است نسخه بهبود یافته در کیفیت تصویر است . احتمال زیاد این محصول در بازار عرضه شود ولی دوباره برای این محصول مانند محصول بلی شرکت سامسونگ هیچ زمانی برای عرضه این محصول اعلام نکرده است.
شرکت سامسونگ به تازگی صفحه نمایش OLED 5.9 اینچی را معرفی کرده است که بدون نیاز به عینک تصاویر سه بعدی را ارائه میدهد , با توجه به اینکه صفحه نمایش های سه بعدی در گذشته با استقبال خوبی روبه رو نشد و اکثر شرکت ها دیگر تکنولوژی سه بعدی را در تلویزیون های خود استفاده نمیکنند . شرکت نینتندو دیگر از تکنولوژی New 2DS XL استفاده نمیکند ولی باز نمیتوان با اطمینان نظر خود را بدهیم , احتمالا سامسونگ با طرح و ایده های بهتر راهی برای بهبود کارکرد این نمایشگر ها پیدا کند.

منبعtheverge