meizu-min
 

شرکت میزو اختراع حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش را ثبت کرد


شرکت بزرگ سامسونگ در زمان معرفی گلسی اس 8 گفت : نمیتوانیم حسگر اثر انگشت را در زیر صفحه نمایش این گوشی قرار دهیم . آن طرف شرکت بزرگ اپل هم از انجام این کار عاجز ماند ،در حالی که اپل باید قابلیت تایید هویت کاربران را به نوعی دگرگون می کرد . چشم امید همه برای تحقق این تکنولوژی روی چینی ها بود که نشانه های پیشرفت این تکنولوژی در آن ها دیده می شد . بالاخره شرکت ویوو توانست محصول خود را با نام ویوو ایکس 20 پلاس یودی (X20 Plus UD) که مجهز به سنسور اثرانگشت در زیر صفحه نمایش را در آغاز سال 2018 معرفی کند .

شرکت میزو از دیگر شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند در کشور چین است که توانسته است به جمع تولید کنندگان حسگرهای اثرانگشت در زیر صفحه نمایش بپیوندد ، این اختراع در سازمان ثبت اختراع کشور چین (SIPO) به ثبت رسیده است . این اسکنر برای باز کردن قفل گوشی و همچنین برای پرداخت های خرید اینترنتی استفاده خواهد شد .

گفته می شود این اختراع در ماه آوریل سال 2017 ثبت شده است ولی در این روزها اخبار این اختراع منتشر شده است . با توجه به اسنادی که منتشر شده است اسکنر اثر انگشت در زیر دکمه Super mBack قرار خواهد گرفت که به تازگی این تکنولوژی با گوشی هوشمند میزو ام 6 بصورت رسمی معرفی شده است . این محصولات با توجه به اینکه ثبت اختراع شده اند به احتمال بسیار زیاد در نیمه اول سال 2018 وارد بازار خواهند شد ، بنابر این ما باید منتظر بمانیم و ببینیم دیگر شرکت ها قابلیت های عجیبی مانند استفاده از صفحه نمایش دوم در پشت گوشی و یا استفاده فلاش از ال ای دی چند گانه در محصولات خود چه خواهند کرد .

منبع gsmarena