microsoft
 

سود خالص مایکروسافت در ۳ ماه اول سال ۲۰۱۷


شرکت بزرگ مایکروسافت که بزرگ ترین شرکت نرم افزاری و سخت افزاری است امروز از گزارش مالی سه ماه اول سال 2017 خود را ارائه داد.با توجه به این گزارشی که شرکت مایروسافت ارائه نموده است نشان میدهد این شرکت در زمستان سال 2017 توانسته است درامدی بالغ بر 23.6 میلیارد دلار برسد و سود خالص از این درآمد به میزان 5.7 میلیارد دلار بوده است و این نشان از موفقیت این شرکت در 3 ماه را نشان میدهد.
مایکروسافت در بخش های سرویس تجاری و ابری عملکرد خوبی داشته است و این موفقیت توانسته آمار تولید بسیار کم رایانه های شخصی خود را پوشش دهد و ضرری در بخش تولید احساس نشود. شرکت مایکروسافت در اوایل سال 2016 توانسته بود با درامد 22.1 میلیارد دلاری و سود 5 میلیارد دلاری بصورت خالص را کسب کند. این آمارها و ارقام ها نشان دهنده این است که این شرکت در سال 2017 پیشرفت چشم گیری نسبت به سال گذشته را داشته است.
مدیر عامل مایکروسافت Satya Nadella در ارائه گزارش مالی خود اضافه کرده است گزارش مالی مایکروسافت در سال 2017 نشان میدهد که کاربران و مشتریان ما به سرویس ابری مایکروسافت علاقه و اعتماد بسیاری دارند, مشتریان مایکروسافت در سیستم های ابری از سازمان های چند ملیتی بزرگ و کوچک است که از زیر ساخت های مایکروسافت بصورت کامل برای اهداف خود استفاده میکنند و موفق هستند.

گجت های شخصی

در بخش گجت های مایکروسافت که محصولاتی نظیر سرفیس کنسول ایکس باکس و گوشی های هوشمند است , گزارش ها نشان میدهد مایکروسافت در این بخش با کاهش درآمد 7 درصدی به 8.8 میلیارد دلار شده است. شرکت مایکروسافت توانسته است صدور گواهی های استفاده از سیستم عامل ویندوز در محصولاتی که تولید میشود در شرکت های سخت افزاری را 5 درصد افزایش بدهد.
در تولید تبلت های سرفیس این شرکت با کاهش 26 درصدی با درامد 1.11 میلیاردی در 3 ماه اول سال 2016 به 831 میلیون دلار کاهش داشته است.مدل هاب یرفیس پرو 4 و سرفیس بوک مثل سابق فروش ندارند . در فروش گوشی های هوشمند شرکت مایکروسافت کماکان دارد سیر نزولی را طی میکند و به فروش 730 میلیون دلار رسیده است.
درامد شرکت مایکروسافت در بخش تبلیغات 8 درصد افزایش داشته است , مایکروسافت بیشتر درآمد خود در بخش تبلیغات را از ویندوز 10 بدست آورده است. و در بخش بازی به لطف کنسول ایکس باکس LIVE با 4 درصد افزایش رسیده است.
گزارش های مالی در سرویس های ابری در قسمت ویندوز سرور و Azure در بخش سرور است , شرکت مایکروسافت در این بخش توانسته است در سال 2017 با افزایش 11 درصدی و به درامد 6.8 میلیارد دلاری برسد. در بخش سرویس های ابری مایکروسافت با افزایش 15 درصدی درامد داشته است , این بخش با افزایش 93 درصدی در سرویس Azure مایکروسافت بوده است.
در بخش محصولات نرم افزاری و تجاری که شامل آفیس و آفیس 365 است که این بخش هم با افزایش 22 درصدی درامد و به 8 میلیارد دلار رسیده است . همانطور که میدانید سرویس لینکدین هم متعلق به شرکت مایکروسافت است و درامد این بخش را نیز گزارش داده است که مایکروسافت در این بخش با درامد 975 میلیون دلار را کسب کند. با این آمارو ارقام نشان میدهد که مایکروسافت روند رو به رشدی داشته است اما سهام داران انتظار این را دارند که در بخش سخت افزار هم چنین رشدی را داشته باشند .

venturebeat