gskill-tridentz-16-gb-3600
 

سریع ترین حافظه رم DDR4 جهان ساخته شد


شرکت جی اسکیل سازنده ی رم های کامپیوتری در این زمینه رکوردهای زیادی را در ساخت رم های با سرعت وحجم بالا دارد , این شرکت به تازگی از حافظه رم جدیدی که ساخته رو نمایی کرد . این حافظه DDR4 با نام TridentZ و با فرکانس 4600 مگا هرتز و با ولتاژ 1.5 ولت است. حافظه جدید شرکت جی اسکیل از ماه سپتامبر (مهر) در 2 مدل متفاوت عرضه میشود , مدل اول با رنگ نقره ای آلومینیومی با نوار سفید ترکیب شده است و مدل دوم با رنگ مشکی با جنس آلومنیوم و نوار مشکی طراحی شده است . هر دو مدل با حداکثر حافظه 16 گیگابایت عرضه میشود که و در بسته بندی دو عددی 8 گیگابایتی دو کاناله در دسترس خواهد بود . این رم ها بر روی فرکانس 4600 مگاهرتز تنظیم خواهند شد.
قابلیت چشم گیر حافظه شرکت جی اسکیل فرکانس زیادی است که ارائه میدهد , این رم بیشترین فرکانسی را که قابلیت دسترسی به حافظه ی DDR4 را دارد ارائه میدهد . اکثر شرکت هایی که سازندگان رم های DDR4 هستند رم هایی که تولید میکنند فرکانس را روی 3200 مگاهرتز تنظیم میکنند در حالی که رم شرکت جی اسکیل 4600 مگاهرتز فرکانس دارد قطعا در کارهای سنگین با کامپیوتر فرکانس بالای رم شگفتی آفرین است. البته نا گفته نماند رم های با معماری DDR5 هم ساخته شده است اما 2 یا 3 سال زمان میبرد تا به بازار عرضه شوند و هنوز مجوز ورود به بازار را نگرفته است , رم های DDR5 میتواند تا فرکانس 6400 مگاهرتز را ارائه دهد باید منتظر ماند تا ببینیم شرکت جی اسکیل میتواند فرکانسی بالاتر از 6400 مگا هرتز را ارائه دهد یا نه .
 G.Skill
در حال حاضر شرکت جی اسکیل فرکانس 5.5 گیگاهرتز را در محصول Trident Z با فناوری kaby lake-x بدست آورده است , این شرکت اعلام کرده است که در آینده ی نزدیک از محصول جدید خود با فرکانس 4800 مگاهرتز را معرفی میکند. با این وجود حافظه رم DDR4 4600 مگاهرتزی شرکت جی اسکیل با ولتاژ 1.5 ولتی 25 درصد بیشتر از رم های با استاندارد 1.2 ولتی است , این شرکت دلیل افزایش این میزان فرکانس را عنوان کرده است که ماژول هایی که ما برای ایم رم انتخاب کرده ایم بصورت دست چین انتخاب کرده ایم و از بهترین آی سی های ساخت سامسونگ در ساخت این رم استفاده کرده ایم و این حافظه میتواند در سخت ترن پردازش ها و کارها بدون افت و هرگونه مشکلی کار کند.
Trident-Z-DDR4
منبع wccftech
 

 
#سریع_ترین_حافظه_رم_DDR4 , #رم_DDR4