surface-book-2-2-min
 

سرفیس بوک ۲ هنگام اتصال به شارژ باتری کم میکند


به تازگی کاربرانی که در سایت PCWorld عضو هستند ، در سرفیس بوک 2 مشکلات و ایرادات عجیبی را مشاهده نموده اند . به نظر میرسد حتی وقتی کاربران سرفیس بوک را به برق متصل می کنند از باتری آن هم شارژ کم میشود . تعدادی از مدل های سرفیس بوک 2 با کارت گرافیک انویدیا 1080 GTX و انویدیا 1050 GTX عرضه شده اند که این نوع سرفیس بوک ها مناسب بازی های کامپیوتری میباشد.در حقیقت مایکروسافت سرفیس بوک 2 را با بازی های Cuphead و Gears of War معرفی کرد . کاربران گیمر PCWorld متوجه شدند که در هنگام اجرای بازی شارژ سرفیس بوک کم میشود .

مرحله تست باتری سرفیس بوک 2


در بررسی اولیه نشان میدهد میزان مصرف انرژی سرفیس بوک مایکروسافت در زمانی که شارژ می شود بسیار زیاد است . در حقیقت همین میزان مصرف انرژی را از باتری دارد . اگر منصفانه نگاه کنیم میزان مصرف انرژی سرفیس بوک 2 زمانی بالا میرود که تنظیمات را در بالاترین عملکرد سیستم تنظیم کنیم . این تنظیمات پیشرفته باعث میشود عملکرد پردازشی کارت گرافیک بالاتر رود و قطعا تنظیمات پیشرفته مصرف انرژی را بالاتر میبرد . با این حال شرکت مایکروسافت سرفیس بوک 2 را برای پردازش های قدرتمند معرفی کرد و نباید این مشکلات را داشته باشد .شارژر دستاگاه سرفیس بوک 102 وات است و با انرژی خروجی 1.5 اهم 120 ولت میباشد . با توجه به بررسی ها و آزمایشاتی که PCWorld انجام داده است ، به این نتیجه رسیده اند که سرفیس بوک 2 با 101 وات را نمایش میدهد .

PCWorld همچنین این آزمایش را با لپ تاپ های قدرتمند دیگری با همان مشخصات انجام داد . نتیجه ای که در این آزمایش بدست آمد نشان میدهد لپ تاپ گیگابایت مدل آرئو 14 با کارت گرافیک GTX1060 و با پردازنده ی اینتل سری 7700HQ در پردازش با 150 وات و همچنین اتصال به شارژر افت قدرت نداشته است .

اما واکنش مایکروسافت چه بوده است ؟


در گزارشی که سخنگوی غول تکنولوژی امریکایی در مورد مشکلاتی که PCWorld بیان کرده است ، مایکروسافت این مشکل را پیش بینی کرده است . سخنگوی مایکروسافت این مشکل را عمدی بیان کرد ، این سخنگو گفته است : مایکروسافت در بهره وری در پردازش از اولویت بندی استفاده کرده است و تخلیه ی باتری در این سیستم اجرا نمیشود .البته این مشکلات با تبلیغاتی که در مورد سرفیس بوک 2 انجام داده است کاملا فاصله دارد در صورتی که مایکروسافت سرفیس بوک را کاملا حرفه ای معرفی کرده است .

مایکروسافت سرفیس بوک 2 را در دو مدل 13 و 15 اینچی معرفی کرده است ، سخت افزار مدل 15 اینچی از 16 گیگابایت رم و با پردازنده ی Core i7 و صفحه نمایش با کیفیت 2160در 3240 ، و مدل 13 اینچی با 8 گیگابایت رم و با پردازنده Core i5 و کیفیت تصویر 2160 در 3240 موجود میباشد .

منبع eteknix