s4-reutersmedia-net
 

سامسونگ در چین حافظه NAND تولید خواهد کرد


امروزه در صنعت تولید تراشه های حافظه رونق اقتصادی به سرعت در حال پیشرفت است , شرکت سامسونگ در گزارشی اعلام نمود تولید چیپ های حافظه را در کشور چین افزایش خواهد داد. شرکت سامسونگ بزرگترین غول در میان تولید کنندگان حافظه در جهان است با این اقدام خود میتواند برای تولید کنندگانی که در چین حافظه های سامسونگ را تولید کنند سود زیادی داشته باشد. در گزارشی اعلام شده سامسونگ با سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری در شهر شیاان چین برای تولید تراشه های NAND 3D کار خود را آغاز میکند (تراشه های NANAD در گوشی های پیشرفته هوشنمد کارگذاشته میشود)
سخنگوی این شرکت هنوز هیچ اطلاعاتی در میزان سرمایه گذاری در این زمینه و یا چه محصولات دیگری را میتوان با منابع موجود در این کارخانه تولید کرد را افشا نکرده است . با این حال رسانه های کره جنوبی گزارش داده اند شرکت سامسونگ در حال مذاکرات با طرف چینی هستند که با اضافه کردن تولید تراشه NANAD 3d میتواند در پایان سال جاری شروع شود. شرکت های دیگری که حافظه ی گوشی های هوشمند را تولید میکنند به لطف میزان افزایش تقاضای بازار و همچنین به روز رسانی تجهیزات ساخت حافظه باعث میشود هزینه ساخت کمتر شود و همین امر سود بسیار زیادی را میتوانند داشته باشند .
شرکت تحقیقاتی HIS نتظار دارد درامد صنعت حافظه سازان در سال جاری با افزایش 32 درصدی به درامد 104 میلیارد دلاری برسند. مدیران صنعت به گفته تحلیلگران که معتقدند تولید کنندگان حافظه های NAND 3D باید تا زمان تقاضا صبر کنند برای سال 2017 بتوانند تامین کنند. شرکت سامسونگ و دیگر تولید کنندگان حافظه های NAND 3D تولید را افزایش داده اند , در حالی که سامسونگ تاکنون از میزان تولید خود اطلاعاتی را انتشار نمیدهد. در ماه آپریل گزارشی ارائه شد که میزان سرمایه گذاری و میزان تقاضا برای حافظه های NAND افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

شرکت سامسونگ با سرمایه گذاری 15.6 تیریلیون وون (10.84 میلیارد پوند) کارخانه ای در کره جنوبی برای تولید حافظه های NAND در پایان سال جاری خبر داده است , به گفته کارشناسان تولید این کارخانه تاثیری در بازار ندارد ولی سامسونگ برای کم نیاوردن در تولید این کارخانه را راه اندازی میکند.
reuters