iphone10-min
 

روند تولید آیفون ۱۰ پنج سال طول کشیده است


آقای جونی آی مدیر اجرایی و طراحی شرکت اپل در رسانه ها به ندرت برای مصاحبه با رسانه ها دیده میشود , در مصاحبه ای که به تازگی انجام شده عنوان کرد توسعه و طراحی آیفون 10 از سال 2012 آغاز شده است نیم دهه برای به نتیجه رسیدن این هف زمان مصرف شده است. ما 5 سال طول کشید تا ما این فناوری را بدست آوریم و برای رسیدن به طرح نهایی نمونه های بزرگ و زیادی در اختیار داشتیم .
مدیر طراحی شرکت اپل به تکنولوژی فیس آیدی تشخیص چهره TrueDepth و همچنین قابلیت Animoji گوشی آیفون 10 اشاره کرده است. زمانی که آیفون 5s معرفی شد قابلیت سنسور اثرانگشت این گوشی آن زمان همه را حیرت زده کرد در حالی که اپل در حال ساخت و توسعه آیفون جدیدی بود که به طرز عجیبی در طرح های ارائه شده سنسور اثر انگشت حذف شده بود.
مدیر ارشد طراحان اپل از روند ساخت و توسعه بسیار دشوار آیفون 10 خاطر نشان کرد:
در برخی اوقات 99 درصد اقدامات ما شکست میخورد و نتیجه ی دلخواه ما نبود , در اکثر مواقع چرخه توسعه و تمام امکاناتی که در اختیار داشتیم شکست خورده بود . ما نتوانستیم در نیمه راه این پروژه را رها کنیم چوم میدانستیم میتوانیم انجامش دهیم. اما آقای آی مدیر طراحان اپل روند تولید و توسعه ی محصول جدید را بسیار فوق العاده نامید و همچنین عنوان کرد قسمت نهایی که من بیش از سایر قسمت ها از آن لذت میبرم , آنچه را که در خاطر من میماند محصولات تولید شده نیست بلکه فرایند تولید و توسعه محصول است .
مجری از مدیر طراحان شرکت اپل پرسید : آیا حاظر هستید در عموم حاظر شوید و مردم را برای استفاده از آیفون تحسین کنید؟ من تمایل دارم تمام فکرم را برای کاری که در حال توسعه آن هستیم تمرکز کنم . در ادامه سوال شد بنابر این با این همه شکست و ناکامی در رسیدن به موفقیت چه چیزی آقای آیو کدام شکست برایش بیش از همه جالب تر بوده است؟
او گفت : من مطمئن نیستم که شکست ها واقعا جالب باشند , اما در طراحی محصول شکست های بزرگی وجود دارد که به نظر من این شکست ها بسیار مفید هستند . در واقع ما اشتباهات زیادی مرتکب شدیم اما من مطمئن هستم این اشتباهاتی که رخ داد حاصل تنبلی و اعتقادات دیگری نبود . من فکر میکنم گروهی که ما در اختیار داریم بشدت حساس و نگران هستیم که معمولا فرض میکنیم که به موفقیت نمیرسیم و شکست میخوریم یا اینکه خلاف ای موضوع را ثابت میکنیم همین 2 حالت وجود دارد.
در دهمین سالگرد آیفون آیفون x یا همان آیفون 10 معرفی شد , آیا موفقیتی که مدیر طراحان آیفون در انتظارشان هستند به دست می آید ؟ برای رسیدن به این جواب باید منتظر ورود این محصول به بازار باشیم تا تست ها و بررسی های لازم روی این گوشی انجام شود.
منبع techradar
 

 
#آیفون_10
آیفون_x
#iphone_x