۵۳۹۹۲۲-regina-dugan-facebook-building-8
 

رابط کاربری گفتاری فیسبوک تایپ کردن نمی خواهد


شرکت فیسبوک در حال کار بر روی پروژه است که کاربران را قادر کنند با استفاده از فکر خود اینترنت را کنترل کنند و کاربران از طریق پوست خودشان از محیط اطرافشان آگاهی داشته باشند. شرکت مهندسی با نام building 8 در حال حاظر بر روی رابط کاربری بدون صدا کار میکند . اگر این پروژه به اتمام برسی قادر خواهد بود به وسیله رمز گشایی حرکت های طبیعی و عصبی کاربر 100 کلمه را در دقیقه تایپ کند .
این شرکت در حال توسعه حلزون مصنوعی گوش (حلزون گوش , لرزش ها سیگنال های دریافتی را برای مغز قابل فهم میکند ) است که این حلزون مصنوعی را میتوان به پوست متصل کرد. خانم Regina Dugan مدیر شرکت building 8 روز چهارشنبه در سخرانی در میان توسعه دهندگان شرکت فیسبوک به این اشاره کرد شرکت بیلدینگ 8 در صدد یافتن فناوری هایی هستند که در موردشان بحث شده است. پروژه رابط کاربری گفتاری از سنسور هایی استفاده میشود که میتواند صدها فعالیت مغز را درهر ثانیه ثبت کند.
این تکنولوژی برای افرادی که از ناتوانی جسمی رنج میبند هم مفید است و میتوان در واقعیت مجازی هم استفاده کند. این سیستم میتواند در نقش تصمیم گیرنده دستورات تماس را برای شما تصمیم بگیرد که با این کار میتوان دستورات yes , no و دستورات دیگر نیز انجام شود. خانم Dugan گفته است که این سیستم از یک سری سنسور تشکیل شده است که افکار را ثبت نمیکند فقط اطلاعاتی را ثبت میکند که مربوط به اجرای دستور باشد , برای رسیدن به چنین فناوری ای لازم است یک سنسور نوری تصویر برداری لازم داریم که هنوز نتوانسته ایم آن را بسازیم .
جالب است بدانید که ایده اولیه ی ساخت این سنسور توسط دانشمند Louis Braille مطرح شده بود , او گفته بود که مغز میتواند تمام چیزهایی را که لمس میکنید را تشخیص دهد و این تشخیص هارا به کلمات قابل فهم تبدیل کند , مانند گوش که که میتواند با استفاده از حلزون سیگنال های دریافتی را پردازش کند و رمز گشایی کند خانم Dugan اضافه کرده است شرکت فیسبوک در تلاش است حلزون مصنوعی برای گوش بسازد که به وسیله این حلزون دستورات و واژه های لمسی جدید ایجاد کند.
مانند رابط کاربری گوشی که به شما این امکان را میدهد بدون نیاز به حرف زدن آنچه را که در ذهن خود دارید را منتقل کنید , سنسور های پوستی مانند رابط کاربری با این تفاوت که امکان گوش دادن صدا و صحبت کردن اطرافیان آن ها را بدون نیاز به شنیدن آنها برای شما فراهم شود.
منبع pcmag
 

 
# facebook# #رابط کاربری گفتاری# #فیسبوک#