robot-min
 

در انگلستان ربات ها جایگزین ۴ میلیون کارگر میشوند


بر اساس تحقیقاتی که در انگلستان در یک سازمان تحقیقاتی به نام یوگو YouGov انجام شده است , ربات ها میتوانند جای 4 میلیون کارگر تا ده سال آینده جایگزین شوند . این آمار به 15 درصد نیروی کاری که در بخش های خصوصی کشور انگلستان فعالیت میکنند مربوط میشود. طبق پرسشنامه ای که محققان در مورد تاثیر هوش مصنوعی و اتوماسیون از تمام مدیران کسب و کار در کسب و کارهای مختلف انجام شده به این نتیجه رسیدند که بیش از 20 درصد کارفرمایان در امور مالی , حمل و نقل و توزیع اظهار داشتند که انتظار میرود تا سال 2027 بیش از 30 درصد از این مشاغل در این زمینه به طور خودکار انجام خواهد شد .
در حال حاظر در در صنعت های مختلف شاهد این هستیم که ربات های زیادی وارد کار شده اند , از رباط هایی که در ساخت ساختمان فعالیت میکنند تا هواپیماهایی که بدون سرنشین ربات ها میتوانند تجهیزات پزشکی را تامین کنند . فناوری امروزی , مزایای جهانی کار زیادی دارد و نمیتوان این مسئله را به راحتی نادیده گرفت . اما مهم است که ما تاثیرات ورود ربات ها را به جامعه کار را در نظر بگیریم . مسئله اینجاست , کسب و کارها باید این اطمینان را بدهند که اگر میلیون ها ربات با کارگرها جایگزین شدند کارگرها بیکار نشوند . ربات های زیادی به راحتی میتوانند کارهای ساده را انجام دهند , ربات خسته نمیشود , ربات ها میتوانند برای کارهای خاصی طراحی و ساخته شوند و اگر ربات خراب شود یا بشکند میتوان از نو به طور کل تعمیر کرد . ما انسان ها به راحتی نمیتوانیم در بعضی موارد با ربات ها رقابت کنیم . ما فقط میتوانیم در کنار همکاران مصنوعی مان کارکنیم .
ربات ها میتوانند کارهایی راکه کارگران نمیتوانند آن را انجام دهند یا از کاری دوری میکنند و متنفر هستند انجام دهند و بهره وری در کار افزایش میابد. این کار برخی از افراد را افراد را آزاد میکند که در انجام برخی کارها که نیاز به تفکر یا قضاوت است انجام دهند که ربات ها نمیتوانند قضاوت یا تفکر کنند .محققان و کارشناسان بر این باورند که در آینده ی نزدیک میتوان از دو نیروی ربات و انسان در کنار هم بهره مند شویم.
آقای فرانسیس اوگاردی دبیرکل اتحادیه ی ملی کارگران بریتانیا (TUC) در مورد این مسئله گفت :
انگلستان باید بیشترین فرصت های اقتصادی را که فناوری با بیششترین بهره وری را در اختیارمن قرار میدهد باید استفاده کند . ربات ها این امکان را میدهند که با کمترین هزینه بیشترین تولید و بهره وری را داشته باشیم. البته ما باید در باره ی مزایای این فناوری و همچنین راه حلی برای اینکه کارگران ضربه ای از این تکنولوژی نبینند بحث کنیم. راه حل های زیادی مطرح شده است که برخی میگویند باید کسانی که از این ربات ها استفاده میکنند از آن ها مالیات زیادی گرفته شود این کار میتواند اطمینان بخش باشد . برخی هم بر این باورند که باید از آن به عنوان یه درآمد جهانی ابه عنوان یک هنجار ایجاد شود. یعنی به هر فردی که با وجود ربات ها بیکار شده اند هزینه ای پرداخت شود تا این بیکاری مشکل ایجاد نکند.
بزگترین سوال این است که با چه سرعتی این تکنولوژی پذیرفته خواهد شد , اگر این روند و جایگزینی پایدار باشد میتوان به راحتی جابه جایی در سپردن کارهای دیگر به انسان ها انجام پذیرد تا بتوان بهره وری را افزایش داد . اما تمام این روند بدون هماهنگی و برنامه ریزی انجام شود کار سخت میشود و میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا و 4 میلیون کارگر در انگلستان از کار بیکار میشوند.
منبع