mock
 
شهر جذاب دبی که در کشور ایالت متحده عربی قرار دارد طی چند دهه اخیر به یکی از جذاب ترین اهداف گردشگری جهان تبدیل شده است . در اقدامی جالب و مبتکرانه یکی از سازه های یکی از سیاره هارا در کویر این شهر در حال ساخته شدن است . در دبی میتوانید بزرگترین برج جهان و بزرگ ترین جزیره و پیست اسکی مصنوعی را پیدا کنید و حالا مقامات بزرگ این کشور تصمیم بر ساخت یک شهرمریخی با وسعتی 2 میلیون متر مربع در حال برنامه ریزی و آماده ساخت این پروژه بزرگ هستند . این شهر را شهر علمی مریخ "Mars Science City " نام گذاری شده است , در این شهر سازه ها و آزمایشگاه های متعددی ساخته خواهد شد که با این آزمایشگاه ها بتوانند دقیقا مریخ را شبیه سازی کنند . گروهی که مسئولیت ساخت این شهر را برعهده گرفتند تصمیم دارند که با تکنیک های چاپ سه بعدی و عایق هایی که از پرتوهای کیهانی و حرارتی بدست می آید میتوان دقیقا محیط ناسازگار و بسیار سخت سیاره ی سرخ را شبیه سازی کرد .
برای ساخت این شهر جذاب و باورنکردنی دانشمندانی که این پروژه ی بزرگ را استارت زده اند از این آزمایشگاه ها برای تحقیقات بر روی فناوری هایی که میتوانند برای کسانی که در آینده ی نزدیک به مریخ سفر میکنند آب غذا و انرژِ فراهم کنند . با این کار مهاجران دیگر مجبور نیستند با سیبزمینی سرخ شده تغذیه کنند. در این شهر مریخی علاوه بر ساخت آزمایشگاه موزه هایی هم ساخته میشود تا دستاوردهایی که در این سالها به دست آمده به وسیله چاپ سه بعدی در این موزه ها به نمایش گذاشته شود. مناطقی نیز برای بچه ها ساخته میشود که بتوانند برای سرگرمی و تفریح در این محل سپری کنند,امارات متحده عربی بعد از اتمام ساخت این پروژه بزرگ تصمیم دارند با مردم در این مکان مدتی زندگی کنند.
به گفته ی مقامات امارات متحده عربی برای ساخت این پروژه 140 میلیون دلار هزینه در بر دارد . نخست وزیر امارات متحده عربی عنوان کرده است : امارات متحده عربی در تلاش است با پایه گذاری این فناوری بین المللی که برای توسعه فناوریهایی که به نفع نسل های آینده است تلاش میکند. ما میخواهیم در حرکتی مثبت شوقی را در امارات متحده ایجاد کنیم تا در عرصه علم رهبر باشیم همیشه علم را تقویت ببخشیم.ما میخواهیم زندگی را روی زمین برای مردم راحت تر کنیم و تمام چالش های جهان را که انسان ها در آرزوی به دست آوردنشان هستند را براورده کنیم . امارات متحده عربی هنوز زمان مشخصی را برای شروع این پروژه بزرگ اعلام نکرده , شایعاتی منتشر شده است که در آینده ی نزدیک شاهزاده امارات متحده در مراسمی این پروژه بزرگ را رونمایی میکند.
منبع