خودروی هوشمند پژو Peugeot Instinct


شرکت خودرو سازی پژو در نمایشگاه کنگره جهانی موبایل 2017 در بارسلون اسپانیا از خودروی مفهومی خود رسما رونمایی کرد. این خودرو یک طرح مفهومی از آینده ی خودروهارا نمایش میدهد , ظاهر این خودرو بیشتر شبیه به ماوس کامپیوتر است تا یک ماشین , این خودرو ترکیبی از آخرین دستاوردهای تکنولوژی صنعت خودرو دنیای فناوری است . این خودرو رویاهای ذهن انسان را به واقعیت تبدیل میکند و هر آنچه که پیش بینی میشد دارد به واقعیت تبدیل میشود.
شرکت پژو این خودرو را با مشارکت سامسونگ ساخته است , شرکت سامسونگ از سیستم ابری خود در این خودرو استفاده کرده است Samsung artik cloud . این سیستم ابری در واقع هوش مصنوعی این خودرو است , سیستم ابری سامسونگ در این ماشین این امکان را میدهد که خودرو را با سیستم های اجتماعی و خانه های هوشمند را به هم اتصال بدهد.
از دیگر امکانات این سیستم هوشمند سامسونگ میتوان به دسیار صوتی هوشمند سیستم هوشمند روشنایی و سیستم خودکار قفل خودرو و تلویزیون هوشمند و ... در همه جا با این خودرو همراه شما باشد. این سیستم هوشمند سامسونگ میتواند تشخیص بدهد که راننده بعد از یک روز کاری با ساعت زیاد خسته شده است و خودرو خودش به راندن ادامه میدهد و کاربر میتواند فیلم تماشا کند و یا کتاب بخواند , و وقتی ماشین به خانه میرسد چراغ های پارکینگ روشن شده درب پارکینگ بصورت خودکار باز میشود و به راحتی خودرو پارک مییشود.منبع theverge