۳۴۵۳۴۱۸۹۷۸۲۰۴۰۴۵۸۸۸
 

حافظه گرافیکی یک گیگابایتی فوق سریع GDDR6


شرکت اس کا هاینیکس (SK Hynix) که سالهای زیادی است در ساخت حافظه فعالیت دارد در 23 آوریل از جدید ترین حافظه DRAM گرافیکی GDDR6 فوق سریع خود رونمایی کرد. ظرفیت حافظه ای که شرکت SK Hynix تولید کرده است 8 گیگابیت است , این حافظه GDDR6 برای هر اتصال پین ها با نرخ ورودی و خروجی در I/O با 16 گیگابیت بر ثانیه انتقال میدهد و همین باعث شده که سریع ترین حافظه در میان حافظه های گرافیک باشد.
این شرکت به زودی حافظه GDDR6 خود را با کارت گرافیک خود که با سرعت 384 بیت نرخ ورودی و خروجی دارد به زودی معرفی میکند , با این کارت گرافیک قادر خواهید بود 768 گیگابایت داده گرافیکی خود را در هر 1 ثانیه پردازش کنید.
شرکت SK Hynix که بزرگترین تولید کننده حافظه های گرافیک است خود را برای سال 2018 آماده میکند تا مشتریان بزرگی چون انویدیا کارت گرافیک های مدرن خود را معرفی کنند. حافظه های GDDR از حافظه های DRAM است که این حافظه میتواند برای پردازش مارهای گرافیکی بسیار سنگین بر اساس ظرفیت کارت گرافیک ها در کامپیوتر های رو میزی لپ تاپ ها و کامپیوتر ها و کنسول های بازی عملکرد خوبی داشته باشد.
حافظه GDDR6 نسل بعدی حافظه های گرافیکی به شمار میرود که استاندارد و مجوز آن توسط سازمان JEDEC داده میشود , جالب است بدانید که سرعت حافظه GDDR6 دو برابر حافظه GDDR5 است.با این توضیحات باید بدانید که ولتاژ حافظه گرافیکی GDDR6 در حالت کار به میزان 10 درصد از نسل قبلی خود یعنی GDDR5 ;کمتر است و به همین خاطر حافظه GDDR6 با سرعت بیشتری جایگزین حافظه های GDDR5 , GDDR5X شود. شرکت SK Hynix با مشتریان خود که تراشه های گرافیکی را تولید میکنند بنا بر میزان تقاضای بازار کارت گرافیک GDDR6 کار خود را شروع خواهد کرد.
آقای Jonghoon Oh که مدیر و رئیس بخش توسعه محصولات شرکت SK Hynix است در سخنرانی خود افزود: ما با تولید سریع ترن کارت گرافیکی GDDR6 میتوان پاسخ گوی تمام نیاز های کارهای گرافیکی سطح بالا را باشیم , ما با بهبود و افزایش عملکرد کارت های گرافیکی کمک بسیاری به بسیاری از مشتریان خود خواهیم کرد.
حافظه فوق سریع GDDR6 بسیار مناسب فناوری های نوین که مانند هوش مصنوعی و واقعیت مجازی و خودروهای خودران و تلویزیون های 4k با کیفیت بالا میباشد. میزان چگالی حافظه های DRAM در کارت های گرافیکی چیزی نزدیک به 2.2 گیگابایت است که این میزان در سالهای بعدی به میزان 4.1 گیگابایت میرسد .
منبع skhynix