۵۳۷۳۸۳-galaxy-s8-vs-iphone-7
 

تفاوت قیمت گوشی های اپل و سامسونگ ۴۶۵ دلار است


طبق گزارشاتی که سازمان تحقیقاتی با نام Strategy Analytics ارائه داده است , تفاوت فروش گوشی های هوشمند اپل و سامسونگ نسبت به یکدیگر 465 دلار است . اطلاعات این سازمان نشان میدهد که در 3 ماه چهارم سال 2016 این تفاوت قیمت از مرز 400 دلار گذشته است. این گزارشات که مربوط به زمان اکتبر تا دسامبر سال 2016 است نشان میدهند که متوسط فروش گوشی های اپل به اوج خود رسیده است و به 692 دلار رسیده است و همچنین گوشی های سامسونگ به 227 دلار رسیده است.
این مطالعات در زمانی صورت گرفت که شرکت سامسونگ درگیر مشکلات خود در گوشی گلکسی نوت 7 بود و در همان زمان سامسونگ تصمیم به بالا بردن تولید گلکسی اس 7 بود و همچنین گوشی های هوشمند میان رده دیگر تا با جمع آوری گوشی نوت 7 در بازار کمبود احساس نشود. با این حال شرکت اپل در فروش گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس موفق عمل کرده است با اینکه این دو گوشی اپل از زمان معرفیشان زمان زیادی نمیگذرد و رکورد خوبی محسوب میشود , در آن مقطع بسیاری از کاربران شرکت کره ای سامسونگ بعد از فراخوان جمع آوری گوشی نوت 7 اقدام به تعویض گوشی خود به یکی از محصولات اپل کردند.
لازم به ذکر است که آمار فروش گوشی های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در این تحقیقات ثبت نشده است.
این سازمان بعد از تحقیقاتی که انجام داده است معتقد است که این اختلاف قیمت گوشی های این دو شرکت ثابت نیست و میتواند این اختلاف بیشتر شود . به کمی عقب تر که برگردیم , این سازمان تحقیقاتی اعلام کرده بود خورده فروشی شرکت اپل در سال 2012 600 دلار بود به 700 دلار رسیده است , در حالی که این اعداد و ارقام برای شرکت سامسونگ از 200 دلار به 438 دلار رسیده است.
نکته جالب این تحقیقات این است که این دو کمپانی که بزرگترین کمپانی سازنده گوشی های هوشمند در بازار هستند در ارائه محصولات خود کاملا با هم تفاوت دارند .شرکت بزرگ اپل برخلاف سامسونگ در سال فقط 2 گوشی بالا رده ارائه میدهد به استثنای سال گذشته که در کنار پرچمداران گوشی آیفون se را نیز معرفی کرد, با این حال قیمت این گوشی از گوشی های اندروید میان رده بازار بالاتر است و تفاوت زیادی دارد , اما رقیب همیشگی شرکت اپل یعنی سامسونگ در سال چندین گوشی میان رده و بالارده معرفی میکند و قیمت های خیلی متفاوتی دارد و این خود مزیتی محسوب میشود برای کسانی که توانایی پرداخت قیمت بالا برای خرید گوشی های گران قیمت را ندارند .
منبع softpedia