ipad-pro-3-min
 

تغییر و تحولات اپل برای بهبود سیستم عامل IOS


بر اساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است ، شرکت اپل این غول فناوری در اقدامی قصد دارد با روندی بسیار آهسته امکانات جدیدی به سیستم عامل IOS اضافه کند . اما دلیل این اقدام میزان بالای شکایات از باگ های این سیستم عامل بود ، با این روند می توان با انتشار هر نسخه از IOS اشکالات و باگ های سیستم عامل به حداقل برسد . میزان شکایات کاربران از سیستم عامل IOS در موبایل و آیپد بصورت چشم گیری رو به افزایش است و بر اساس گزارشات میزان کیفیت محصولات شرکت اپل رو به کاهش است ، این مسئله باعث نگرانی مسئولان شرکت اپل شد است .این اشکلات در سیستم عامل IOS شمال موارد مختلفی از باگ های بزرگ و اشکالات آزاردهنده عجیب تر بوده است .

توجه داشته باشید ، وجود باگ و اشکالاتی که در نرم افزار ها وجود دارد مسئله ی عجیبی نیست تا به امروز نرم افزاری تولید نشده است که فاقد هرگونه اشکالات باشد . همچنین باگ های امنیتی همواره یک مشکل اساسی برای تمام سیستم عامل ها و نرم افزارها بوده است و نمی توان به طور 100 درصد از امنیت نرم افزار اطمینان حاصل نمود . اما شرایط شرکت اپل بعد از مرگ استیو جابز دچار تغییر و تحولات بسیار بزرگی شده است ، زیرا امروزه با زمانی که استیو جابز به صحنه می رفت و محصولات این شرکت را به راحتی معرفی می کرد بسیار پیچیده تر شده است ، شرکت اپل با بالا بردن میزان تولید و فروش محصولات خود روند وحشتناکی را داشته است و در گذشته هیچ کس فکرش را نمی کرد که روزی اپل به این سطح برسد .

البته برای ماندن در بازار رقابت این میزان تولید و فروش بسیار مورد نیاز است . در کل با توجه به میزان بالای تولید محصولات این شرکت و اضافه شدن کاربران به طرفداران محصولات اپل ، باگ ها و اشکالات در محصولات این شرکت بیش تر از گذشته شده است و همین مسئله اپل را نگران از این کرده است که میلیون ها کاربران خود را از دست بدهد . اما از سوی دیگر ، شرکت اپل برخی از محصولات خود را به خاطر نداشتن سرمایه کافی برای بدست آورد حداقل سود عرضه نمی کند . نرخ حاشیه سود شرکت اپل در منطقه 38 درصد می باشد و این رقم آرزوی هر تولید کننده ای میباشد .

بر اساس گزارشات بدست آمده ، شرکت اپل تمرکز خود را برای تولید محصولات خود بالا می برد تا اطمینان از انجام شدن وعده های اپل که در کنفرانس سالیانه در فصل تابستان محقق شود . اپل قصد دارد با تغییراتی که در سیستم عامل و نرم افزار خود اعمال می کند وعده های خود را در تبلیغات این شرکت را تحقق بخشد . بسیاری از کاربران معتقد هستند اپل به تمام گفته های خود پایبند بوده و تمرکز خود را برای قابلیت های جدید بیشتر از گذشته کرده است .

بسیاری بر این فکر هستند که 2 مورد وجود دارد که فشارها را برای IOS بیش از پیش کرده است . اولین مورد بروز رسانی سالیانه سیستم عامل این شرکت است . اپل با ارائه نسخه جدید سیستم عامل خود قصد دارد توسعه دهندگان را شگفت زده کند . دومین مورد ، اسرار اپل برای ارائه نسخه جدید سیستم عامل همراه با گوشی های هوشمند جدید این شرکت است ، همین مسئله باعث می شود توسعه دهندگان سیستم عامل را تحت فشار بگذارند تا سیستم عامل جدید را برای آیفون جدید با سخت افزار جدید آماده کنند . این مسئله هر ساله ادامه دارد و مشکلات سالانه بیش از گذشته می شود .

توجه داشته باشید رفع مشکلات فقط در سیستم عامل IOS محدود نخواهد شد و شامل موارد دیگری از جمله موارد زیر می شود :

توسعه و بهبود نرم افزار Stocks
بروز رسانی قابلیت های Do Not Disturb
ادغام مناسب تر در کارایی سیری در عملکرد جستوجو در آیفون
طراحی مجدد رابط کاربری آپلود عکس ها به آیپد
اضافه شدن قابلیت بازی دو نفره همزمان در بازی واقعیت افزوده


منبع zdnet