iphonex
 

تعویض صفحه نمایش آیفون ۱۰ ، ۲۷۹ دلار هزینه خواهد داشت


شرکت اپل امروز آیفون 10 را برای فروش راهی بازار کرد ، همچنین با عرضه این محصول اطلاعاتی از هزینه ی تعمیرات این گوشی منتشر کرد .هزینه تعمییر آیفون 10 مانند قیمت خود گوشی بسیار بالاست ، جالب است بدانید شما اگر بیمه نامه ضمانت آیفونتان را نداشته باشید باید برای تعویض صفحه نمایش این گوشی 279 دلار هزینه کنید .هزینه این تعویض دو برابر هزینه تعویض صفحه نمایش آیفون 6 با رقم 129 دلار است و همچنین 65 درصد بالاتر از تعویض صفحه نمایش آیفون 8 که با 169 دلار است .این قیمت گذاری توسط MacRumors. مشخص شده است .

اگر این میزان هزینه برایتان بسیار سنگین است ، باید مراقب باشید تا آیفون 10 خود صدمه نبیند . تمام تعمیرات آیفون 10 اگر در نمایندگی آیفون تعمیر نشود بدون گارانتی شما باید مبلغ 549 دلار بپردازید . این میزان هزینه تعمیر بسیار بالاتر از گوشی های دیگر اپل است ، هزینه تعمیر آیفون 8 به میزان 349 دلار و هزینه تعمیر آیفون 8 پلاس 399 دلار است . اگر شیشه قاب پشت آیفون 10 شما شکست به احتمال زیاد ترجیح میدهید با همان قاب شکسته از این گوشی استفاده کنید .

بیمه کردن گوشی های اپل بسیار گران و بیهوده به نظر میرسد ولی برای خریداران آیفون 10 بیمه کردن این گوشی کاری بسیار ضروری است . شما باید مبلغ 199 دلار برای آیفون 10 هزینه کنید ( برای گوشی آیفون 8 مبلغ 129 دلار و آیفون 8 پلاس 149 دلار هزینه بپردازید) . بله بیمه کردن گوشی ها گران تر از قبل شده است ، اما هزینه ای که بابت تعمیر به مرکز خدمات میپردازید همان مقدار است و افزایش نداشته است . اگر صفحه نمایش آیفون 10 شما آسیب دید میتوان با استفاده از گارانتی 29 دلار برای تعویض صفحه نمایش این گوشی هزینه کنید ، برای سایر تعمیرات آیفون 10 فقط کافی است 99 دلار بپردازید تا بیمه اپل گوشی شمارا تعمیر کند . توجه داشته باشید بیمه کردن محصولات اپل داستان های خاص خودش را دارد . بر فرض مثال در آیفون 8 اگر شما در خارج از بیمه صفحه نمایش گوشی را تعویض کنید بسیار ارزان تر از خرید بیمه گوشی برایتان آب میخورد .ضمانت نامه آیفون زمانی ارزش دارد که در طول سه سال بخش های دیگر این گوشی هم نیاز به تعمیر پیدا کنند که این کار بعید به نظر نمیرسد .

در مورد بیمه آیفون 10 باید بدانید که شما با دوبار تعویض صفحه نمایش آیفون 10 با بیمه نامه 257 دلار هزینه میکنید و این رقم پایین تر از هزینه ی یک بار تعویض خارج از بیمه 279 دلاری آیفون 10 است . با توجه به اینکه شما باید مبلغ هزار دلار برای خرید آیفون 10 بپردازید ، این سیاست بیمه ای که اپل در نظر گرفته چندان بد هم به نظر نمیرسد. هزینه ی بیمه فقط برای خسارات ناشی از صدمه برای گوشی آیفون نیست ، گوشی شما اگر در مدت این 3 سال یک باره از کار افتاد گوشی شما مشمول این بیمه میشود .

در حالی که هزینه تعمیرات بالا به نظر میرسند ، چندان تعجب آور نیست ، اپل برای تامین پنل های OLED خود باید سراغ سامسونگ برود . از آنجا که سامسونگ تنها تامین کننده پنل های OLED است و اپل باید از سامسونگ این پنل هارا تهیه کنید و همین باعث میشود هزینه ها بالا برود . دلیل بالارفتن هزینه این پنل ها پیچیدگی تولید آن است و همین باعث میشود در تعداد محدود تولید شوند و در اختیار اپل قرار میگیرد .

منبع theverge